Etiopanka Yehualawová zaběhla druhý nejrychlejší půlmaraton

Dillí

Etiopanka Yalemzerf Yehualawová vyhrála půlmaraton v Dillí v druhém nejlepším čase historie 1:04:46. Za světovým rekordem krajanky Ababel Yeshanehové zaostala jednadvacetiletá běžkyně o 15 sekund.

Yalemzerf Yehualawová

Své osobní maximum z říjnového mistrovství světa v Gdyni, kde získala bronzovou medaili, vylepšila Yehualawová o 33 sekund. Závod vyhrála s náskokem 20 sekund před úřadující mistryní světa v maratonu Ruth Chepngetichovou z Keni. Z Dillí si odvezla 27 tisíc dolarů za vítězství a 10 tisíc dolarů za traťový rekord.

Ten překonal i vítěz mužského závodu Etiopan Amdework Walelegn, jenž vyhrál za 58:53. Ve finiši porazil o sekundu vítěze předchozích dvou ročníků krajana Andamlaka Belihua.

Závod absolvovala vzhledem k pandemii koronaviru jen necelá padesátka elitních vytrvalců.

Naproti tomu v Šanghaji se dnes podle agentury AFP zúčastnilo maratonu zhruba 9000 běžců.