Mäki čtyři měsíce po porodu doběhla druhá v krosu na mistrovství Finska

10. května 2021 11:33

Na Den matek absolvovala česká běžkyně Kristiina Mäki první závod po mateřské pauze. Devětadvacetiletá atletka obsadila v neděli druhé místo na finském šampionátu v krosu. Na čtyřkilometrové trati v Joensuu doběhla o pět sekund za vítěznou Nathalií Blomqvistovou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mäki, která má finského otce a narodila se v Seinäjoki, přivedla začátkem roku na svět syna Kaapa. Jeho otcem je elitní český mílař Filip Sasínek.

"Loni na Den matek jsem zjistila, že čekám Kaapa. Letos mám stříbro z mistrovství Finska v krosu a bronz s družstvem. Mám radost z výsledku i z toho, jak se mi běželo.

Teď je čas zaměřit se na dráhu," uvedla na Instagramu česká rekordmanka v závodech na 3000 a 5000 metrů, která se v poslední době zaměřovala na patnáctistovku. Jejím cílem je kvalifikovat se na olympijské hry v Tokiu.

ČTK

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..