Zakroutil si krkem a vydělal velké peníze

11. března 2019 12:45 - Praha

Americký šedesátník se pustil na stará kolena do nových výzev. Jedna z nich byla uběhnout maraton celý pozpátku a při tom vydělat desetitisíce dolarů. Jak tohle mohlo dopadnout? Nechte se inspirovat! Nikdy nevíte, co budete vyvádět vy, až bude šedesát let vám. A co doopravdy pomůže na vaše bolesti krční páteře.

 

Profimedia.cz

Tracy McCullen je rozhodně inspirativní chlapík a nadšený běžec. „Bylo to vzrušující v mnoha směrech," svěřil se Tracy novinářům. „Zaprvé tahle myšlenka přišla jako blesk z čistého nebe jen dva měsíce před startem závodu. Trénoval jsem běhání pozadu jen dva měsíce a za zhruba dva měsíce mi bude šedesát," osvětloval běžec svůj background.

Byrokrati připravili dědečka o prvenství. Ten se nevzdává a bojuje dál

S bláznivou myšlenkou se ruku v ruce dostavila i myšlenka střízlivá a věcná. Proč ze sebe dělat blázna nadarmo a zadarmo? Nadšenec se ihned rozhodl svůj smělý čin věnovat pomoci charitě a pro mládežnickou neziskovou organizaci už během příprav na Wrightsville Beach Marathon vydělal 25 000 dolarů. Počítá, že úspěšná realizace jeho soukromého projektu přinese ještě další částku minimálně stejně vysokou. To znamená, že celkově vydělá přes milion korun.

Stejný maraton muž už třikrát běžel normálně, tedy popředu. „Převrácený" maraton byl jeho patnáctým maratonem během posledních deseti let, přičemž McCullen před dovršením padesáti let vůbec neběhal. Že by další inspirace, co dělat v důchodu?

Na trase McCullena doprovázel jeho běžecký přítel, ultramaratonec a dobrodruh Charlie Engle, který o běhání napsal také knihu. Ten mu pomáhal překonávat překážky a, jak říká sám McCullen, bez něj by se nepochybně ocitl na zemi minimálně v půl tuctu případech. Inspiraci pro běh vzad čerpal běžec dokonce i ve východních filozofiích a v symbolu jin-jang.

„Dělal jsem si nějaké rešerše a zjistil, že běh i chůzi pozadu vědecké studie doporučují pro stimulaci mozku, který začíná vnímat své okolí zcela jiným, nezvyklým způsobem," přiblížil běžec své pohnutky. Zároveň vyvrátil i častou obavu, že jej bude od neustálého ohlížení bolet za krkem. Ve skutečnosti je to prý lepší než při běhu popředu. A máme tu další inspiraci pro boj s bolestmi krční páteře v pokročilém věku!

kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Patička stránky: