Rubriky:

Ladíme

Kamínkovou s jedničkou na prsou odstartuje Dopita, šampión z Nagana

8. května 2015 15:34 - Praha

Tentokrát Olomouc. Na startu běžecká jména Petra Kamínková, Šárka Macháčková, Jiří Petr nebo Ladislav Kučera, které pošle v sobotu 9. května na trať olympijský šampión z Nagana Jiří Dopita. Hlavní závod na deset kilometrů startuje ve Smetanových sadech hodinu po poledni.

 

Archiv RunTour

"Loni to bylo bezva, takže se těším, co nás čeká v letošním roce," říká hokejový šampión, který se po závodě účastní autogramiády.

„Hrozně ráda bych běžela, ale chci si zaběhnout pro hezký čas a ne se na trati trápit. Zatím mám nohy po maratónu unavené, ale věřím, že se do soboty dám dohromady," doufá Šárka Macháčková, která v neděli absolvovala pražský maratón.

Kamínková poprvé s jedničkou na prsou

Start naopak slibuje Petra Kamínková, místní běžecká hvězda je největší favoritkou ženského závodu na 10 kilometrů. "S jedničkou na prsou jsem ještě neběžela, takže bych to postavení měla potvrdit," říká s nadsázkou olomoucká rodačka. "Navíc na domácí trati. Bude to výzva. Už se moc těším. Se Šárkou se dobře známe, občas jsme spolu běhaly, bude to zábavný souboj," má jasno dvaačtyřicetiletá vytrvalkyně.

Mezi muži se nabízí rovněž vyrovnaná podívaná. O start v závodě se totiž pořadatelům přihlásila dvě jména, která svými osobními rekordy budí respekt. Jirka Petr a Ladislav Kučera budou atakovat hranici 32 minut na hlavní desetikilometrové trati.

"RunTour je pro mě především rodinný pohodový závod, proto se na ní chystáme s celou rodinou. Chci, aby si běžecký den užili všichni. A jestli se poperu o vítězství, to bude takový bonus navíc," má jasno Petr.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce