Rubriky:

Ladíme

Živě

Jeden sport šíří v Česku lepší kvalitu života a větší zodpovědnost. Uhádnete který?

29. května 2018 08:30 - Praha

Jedna celosvětově činná finanční skupina si za Českou republiku nechala udělat zajímavý průzkum. Z něj jednoznačně vyplývá, že běžci lépe pečují o své zdraví, jsou zodpovědnější a také více svého času obětují kariéře. Typickou frekvencí běhání pro radost a zdraví je jednou až třikrát týdně, není tedy zase až tak náročné významným způsobem vylepšit svůj život, vyplývá ze statistik.

 

Profimedia.cz

Čechy, kteří pravidelně běhají, odhalíte ve statistikách poměrně snadno, spousta věcí u nich totiž funguje jinak než ve zbytku populace. Cenu života považují za nevyčíslitelnou a podle toho k němu také přistupují. Poznáte to třeba i na časové skladbě jejich volna. Své práci kromě jiného věnují více času než většina. Jejich zodpovědný přístup se ale odráží nejenom ve sportu.

Nespokojenci dostávají horší práci. Půjde to rozběhat?

Stejně jako ostatní lidé věnují i běžci nejvíce času svým partnerům a rodině. Následují koníčky a sport, jimž věnují nadstandardně až pětinu svého volného času. Na stejné úrovni jsou u nich pracovní záležitosti. To je na druhou stranu vyváženo tím, že na rodinu jim zbývá o něco méně času než ostatním Čechům, zato ale musí věnovat méně času péči o zdraví, to už dělají v rámci svého koníčku. O trochu méně času jim zbývá na přátele, překvapivě ovšem zase věnují více času zvelebování svých domovů, než je tomu u neběžců.

Běžci jsou spokojenější se svým zdravím.

NN Group

Bez zajímavosti není ani fakt, že většina běžců sportuje několikrát do týdne a fandové tohoto sportu také více dbají na zdravé stravování a dostatečný spánek. Jsou ukáznění i v pravidelnosti preventivních lékařských prohlídek ‒ jednou ročně na ně chodí více než 70 % běžců. Nepřekvapí tedy ani fakt, že subjektivně je se svým zdravím spokojeno 80 % lidí, kteří běhají. Na zdravotní problémy si běžci téměř nestěžují, většina z nich se varuje tabáku a alkohol požívá střídmě.

Běžci svůj volný čas člení jinak než ostatní.

NN Group

Pohyboví nadšenci běhají jednou až třikrát týdně, ale 17 % z nich vybíhá ještě častěji. Z hlediska denní doby běhají Češi nejraději v podvečer až večer, což jistě dělá radost výrobcům čelovek. Radost z českých běžců mají nakonec i samotné pojišťovny. Zatímco běžně myslí na životní pojištění zhruba 50 % lidí u nás, na finanční ochranu sebe a svých blízkých myslí hned 70 % příznivců běhu.

Běháním to nekončí.

NN Group

boe, Sport.cz

Běžci, jste také více spokojeni s kvalitou svého života?


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce