Rubriky:

Odjinud

Seriál Běhej s námi doběhal. Tedy prozatím

30. dubna 2019 12:28 - Praha

Je konec. Čtyřdílný seriál Běhej s námi má za sebou první ročník. A úspěšný. Ať už z pohledu počtu běžců, organizace, ale především pohodové atmosféry. Hlavně na ní plánují pořadatelé z Kopaninského spolku brzy navázat. „Jsme spokojeni, přece jen jsme rozjížděli první ročník a nikdo nemohl přesně vědět, jak se nám podaří získat místní lidi pro běhání i přilákat běžce odjinud. Cílem bylo hlavně zapojit místní komunitu, což se povedlo,“ je spokojená Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku.

 

Běhej s námi

Co všechno běžci v Praze a okolí zažili? Běhalo se od února od OC Šestka a Přední Kopaniny přes Statenice, Suchdol až do dubnových Únětic. Všechny trasy byly premiérové a je zájem si je zopakovat.

Pokud nemusíte běhat v tisícihlavém roji a dáváte přednost menší a rodinnější atmosféře, tak zde jste správně. Celkový počet účastníků šel do stovek. Potvrdilo se, že strategie přírodního charakteru, a především kratších tratí okolo šesti kilometrů je lákavá, dokázala přivést k závodění nováčky, ale neodradila také zkušené běžce. A některé dokonce vytvořila, jako celkového vítěze, pořád hlavně cyklistu Jiřího Chybu.

Takto se běhalo v okolí Únětic.

Běhej s námi

První běžci přišli většinou z místa závodu a nejbližšího okolí, ti druzí se naučili jezdit i přes celou Prahu. „Náš koncept seriálu a celkového žebříčku včetně finančních odměn a tomboly pomohl gradaci i dalším účastem těch, co přišli původně třeba na jeden závod," okomentoval seriál Jan Plachý ze spolupořádající agentury eventime.

Žádné hlavy v oblacích

„Účastním se mnoha běžeckých závodů, ale seriál Běhej s námi mě v poslední době nejvíce nadchnul, takovou péči organizátorů a rodinnou atmosféru jen tak nenajdete," potvrdila účastnice tří ze čtyř závodů Bianka Mičke, závodící za tým Adidas Runners.

I když se to nezdá, jedním z hlavních partnerů seriálů bylo Letiště Praha. Tentokrát ale žádné hlavy v oblacích, pěkně pevně nohy na zemi. „Na Běhej s námi se mi líbilo, že není důležité, jak rychle běžíš, potkáváš spoustu známých a byla tady vždy skvělá atmosféra," dodala Pavlína Beňová.

Kdo se přidá při druhém ročníku?

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce