Rubriky:

Odjinud

Nevšední adrenalin. Samková s Davidovou poznaly bolest

13. června 2019 17:49 - Praha

Tep narůstá, únava se navyšuje a každým krokem jste blíže vyčerpání, vzdání. Většina se ale kousne, jde přece jen o pár metrů. Držíte se zábradlí, lan, každá pomoc se hodí. Všichni kolem vás trpí, ale běží, jdou. Zdolat skokanský můstek K120 na Ještědu, to je chvilková záležitost, přesto se vám hluboce a bolestně zaryje pod kůži.

Redbull

Stovky závodníků se rozhodly pokořit netěžších čtyři sta metrů v životě. Mužům o víkendu kraloval Jakub Šiarnik, mezi ženami obhájila předloňské prvenství Adéla Stránská. Se svou štafetou uspěla i snowboardcrossová reprezentantka Eva Samková. Své metry zvládla také biatlonistka Markéta Davidová.

"Bylo to výživné. První, co mě po doběhu napadlo, bylo, že nechápu, jak někdo může dát celou trať. Slyšela jsem, jak na mě diváci řvou a odpočítávají metry do cíle. Když už jsem myslela, že tam jsem, tak křičeli, že ještě pět metrů. Fakt byli úžasní!" smála se těsně po doběhu Samková.

Ještědský můstek K120, kdo nevyběhl, neví.

Red Bull

Profesionálové, amatéři, nadšenci. Na startu Red Bull 400 se všichni zasněně koukli do cíle. Tak blízký, přitom zároveň vzdálený bod. Na konci rozhodovala touha zvládnout poslední metr.

„Člověk si říká, že sto metrů bude pohoda, ale na konci už to teda opravdu bolelo. Posledních pár metrů to už byl boj, nohy mě vůbec neposlouchaly. Byla jsem ráda, že se můžu chytit i rukama," přiznala Davidová.

Titul šampiona zůstává i po dvou letech v rukách slovenských závodníků. Po předloňském triumfu Tomáše Čelka si pro svůj prémiový triumf zaběhl v čase 3:15 Jakub Šiarnik. Někdo si stihne za tři minuty vyčistit zuby, další vyběhnout skokanský můstek...

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce