Rubriky:

Odjinud

Běžecký hrdina zastavil těsně před cílem a vrátil se pro kolabujícího soupeře

14. září 2019 12:47 - Bangkok/Praha

Zachoval se jako hrdina. Čin, který zahřeje na srdci, předvedl běžec v thajském hlavním městě Bangkoku během závodu na 10 kilometrů. Těsně před protnutím pomyslné cílové pásky se totiž zastavil, aby pomohl svému kolabujícímu soupeři. Na video se můžete podívat níže.

Video již není dostupné

Reuters

Do cíle mu zbývaly centimetry. Přesto se rozhodl nejprve pomoci jinému běžci, který se pár metrů před páskou skácel k zemi a závod na 10 kilometrů nebyl schopný bez pomoci dokončit.

Video natočené jedním z diváků zachycuje běžce v zeleném trikotu, který obětuje dosažení nejlepšího možného času pro svého kolegu závodníka. O chvíli později se k záchraně odhodlají i ostatní sportovci a nešťastníka společně dotáhnou do cíle.

Podle autorky videa byl muž následně ošetřen přímo na stadionu v místnosti první pomoci. Podle dostupných informací by měl být v pořádku.

pb, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 listopad 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce