Rubriky:

Odjinud

Nedvěd vytáhne italské kecky zase v Olomouci

31. března 2015 14:06 - Praha

Světová elita a „rekreanti“. Mix, který funguje na celém světě. Jeden se bez druhých neobejde, každý přináší to své, neopakovatelné. V sobotu se do Sportisimo 1/2Maraton Praha zapojil i Pavel Nedvěd, který běžel štafetu a zároveň byl startérem. A podle všeho nešlo o jeho poslední běžeckou účast na českém území.

 

RunCzech

Start. Zní tóny Smetanovy Vltavy, potlesk přihlížejících trvá několik minut. Natažené ruce si plácají s těmi, kteří nesou na hrudi startovní číslo. Čeká je porce jednadvaceti kilometrů pražskými ulicemi. Leckterý půlmaratónský novic v tu chvíli těžko potlačuje dojetí.

„Vždycky je tu skvělá atmosféra. Tým kolem Carla Capalba dokáže připravit výborný závod. I proto jsem rád přijel, tentokrát alespoň na štafetu," podělil se o své pocity ze závodu Nedvěd, sportovní ikona nedávné doby a fotbalista Evropy z roku 2003.

„Letos se zkusím ještě vrátit a dát i půlmaratón, pravděpodobně v Olomouci," slibuje Nedvěd, který jinak žije v Itálii a je sportovním ředitelem Juventusu Turín.

Na start se v sobotu postavilo dvanáct a půl tisíce běžců. Od výstřelu uběhlo třináct minut, než čip započal měřit čas poslednímu běžci. Ti krájeli první metry, favorité už za sebou měli přes čtyři kilometry.

O dvě hodiny v cíli později

Pražský půlmaratón vyhrál keňský běžec Daniel Kinyua Wanjiru v čase 59:50. Běžel pod tři minuty na kilometr! Pokud se ale podíváme na opačnou stranu, najdeme i ty, kteří proběhli a uzavřeli celý závod. Jaroslav Velíšek si zapsal čas 2:59:20, Miroslava Gécová 2:55:55. Oni skončili a vítěz byl už téměř dvě hodiny v cíli.

Pokud chcete vědět, jestli jste byl průměrný běžec, běžkyně stačí toto srovnání. Ženy zvládnou v průměru Sportisimo 1/2Maraton Praha za 2:05:28, muži za 1:50:02.

Půlmaratón měří jedenadvacet kilometrů, ale byli tací, kteří dali i více. Navíc byste to od nich nečekali. Někteří organizátoři nachodili až šestadvacet kilometrů. K zajímavým číslům patří - nafoceno bylo 1565 technických fotek a natočeno 3,82 GB videí.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce