Veganská bestie překonává i námořní pěchotu

15. června 2015 09:56 - Praha

Cesta legendy pokračuje. Scott Jurek stále běží na rekord. Odvážlivec vyrazil před necelými třemi týdny na Katahdin, což je nejvyšší hora amerického státu Maine. Pokouší se překonat rychlostní rekord na Appalachian Trail (Apalačská stezka). Celkem jde o 3500 kilometrů. Tuhle trať musí zvládnout pod 46 dní a 11 hodin, pak bude nejlepší.

 

Facebook: Scott Jurek

Stále běží. Pro drtivou většinu lidí na světě těžko představitelný závod. "Je to neuvěřitelný výkon, kterého chce dosáhnout," řekl pro roanoke.com Blaine Lewis z Roanoke, města na jihu státu Virginie. Tam také tento legendární běžec před pár dny proběhl. Místní vytrvalci a nadšenci se k němu na kus cesty připojili. Nabídli mu veganské občerstvení a slova uznání, povzbuzení.

Legenda se vydala na úděsnou výzvu

Před pár hodinami měl Jurek v nohách jeden z milníků cesty - 800 mil (1287 kilometrů). "Je to trochu úděsné. Nikdy jsem neuběhl 560 kilometrů za týden, které musím teď zdolat," přiznal Jurek na startu své cesty.

"Osm set mil je ohromujících, děláš to skvěle, Scotte," napsala mu na Facebook Nadia Worobijová. A není sama. "Padesát mil denně, jsem omráčený. Ani u námořní pěchoty jsem neběhal padesát mil denně," přidal se Paul O'Fallon. "800 mil za 18 dní! Veganská bestie!" nerozpakoval se vyjádřit Scott Lawson. "Neuvěřitelně inspirující, Scotte! Perfektní příklad toho, co můžeme udělat, pokud jsme si něco umínili. Děkuji," přidal se Tim Anderson.

Jedenačtyřicetiletý ultramaratónec je významnou personou v běžecké komunitě. Na svém Facebooku má více než 135 tisíc přátel. V posledních dvou týdnech návštěvnost a oblíbenost narůstá. Není divu, tady se píše část běžecké historie.

Jurkova cesta
Apalačská stezka je dálková turistická trasa na východě Spojených států, která se nachází v Apalačských horách. Délka dosahuje vzdálenosti okolo 3500 kilometrů a patří mezi nejoblíbenější v USA. Stezka, která byla vybudována ve 20. a 30. letech 20. století, začíná na jihu na Springer Mountain v Georgii a končí na hoře Mount Katahdin ve státě Maine.

"Spálím 5000 až 6000 kalorií denně. Někteří lidé říkají, že jsem za rekordním tempem, ale já to doženu," věří svým schopnostem Jurek, který se nad Roanoke nechal zvěčnit i na fotogenické skalní plošině McAfee Knob, odkud je nádherný výhled na Blue Ridge Mountains.

Současný světový rekord má v nohách Jennifer Pharr Davisová z roku 2011, a to 46 dní, 11 hodin a 20 minut.

Jurek zná své tělo, neběhá pár týdnů, ale roky. Ví, jak regenerovat. Má zkušenosti, ví, co jeho tělo potřebuje přijmout. A maso to v jeho případě rozhodně není. "Myslím, že hodně dělá svalová paměť, dělám to přes dvacet let. Jedním z hlavních věcí je poskytnout správné palivo, poté být schopen regenerovat a vrátit se zpět."

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce