Rubriky:

Odjinud

Skandální odhalení! Tam, kde by to snad ani nikdo nečekal

3. června 2017 08:13 - Praha

Běhání je sport veskrze populární a po zásluze oblíbený a zdravý. Běžci však nežijí na izolovaném ostrově daleko, daleko odsud někde uprostřed oceánu. Proto i do jejich světa občas proniknou nešvary moderní civilizace, mezi něž patří i problematické, či přímo zakázané látky. Někdy je potřeba volat vyšetřovatele, policii, někdy spíše lékaře. Poučíme se někdy z chyb druhých, abychom je my sami nemuseli opakovat?

 

Profimedia.cz

Kdo do tebe láhví, ty do něj...

Že běhání maratónů není jen radost, slast a med, se nedávno přesvědčili účastníci největšího maratónu v Lucembursku ING Night Marathon. Jistý poberta ve značně podroušeném stavu se rozhodl sehrát s účastníky probíhajícími kolem něj obdobu ruské rulety. Uchopil tlustostěnnou skleněnou láhev od alkoholického nápoje a vší silou jí mrsknul do davu.

Neposlouchejte tu muziku! Zůstanete zdravější

Jeho počínání už na vlastní oči sledoval uniformovaný policista, nebyl však natolik blízko, aby výtržníkovi stačil v jeho násilném činu zabránit. Skleněný projektil a následně rozlétnuvší se střepy jako zázrakem nikoho nezranily. Násilník kladl sveřepý odpor, a tak jej policisté museli zpacifikovat pomocí donucovacích prostředků. Zadržený nejprve putoval na záchytnou stanici a teprve druhý den skládal účty ze svých nepěkných činů.

Chorvatsko modernizuje?

To v hornorakouském Linci měli nedávno jiné starosti. Tedy ne že by snad měli něco proti tomu, že Linz-Marathon vyhrála Chorvatka Danijela Kuna. To chraň bůh! Přeci jen jsme všichni kdysi patřili do společné habsburské říše. Ale když po závodě na dopingové kontrole objevili v její krvi zakázaný derivát EPO Darbepoitin, trochu se jim svraštělo mocnářské obočí. (EPO, či Erythropoetin je lidský hormon stimulující tvorbu červených krvinek. Používá se při léčbě některých onemocnění ledvin. Ve sportu je zneužíván pro výrazný efekt zvyšování fyzické výkonnosti.) Čas Chorvatky 2:43:55 by na vítězství sice stačil, ale spíše to vypadá, že si zlatou medaili nakonec odnese její krajanka Nikolina Stepan, jež utrpěla porážku až v závěrečném spurtu.

Kunovou národní svaz okamžitě suspendoval. Na další kroky, jako je třeba čtyřletý zákaz startu, nebo vrácení poslední medaile, se teprve čeká, až bude k dispozici druhý, kontrolní test vzorku krve. Doufejme, že takové případy jsou ve světě masově tak oblíbeného sportu spíše ojedinělé a že většina běžců ve svém sportovním odvětví hledá něco jiného než pochybná lži-vítězství.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce