Rubriky:

Odjinud

Místo pozvánky na svatbu rozesílal tréninkové plány

13. června 2017 09:30 - Brooklyn

Mít na svatbě šest desítek pozvaných hostů a všechny donutit k pohybu? V našich končinách se to zdá být nemožné, v americkém Brooklynu se něco takového skutečně podařilo. A navíc vlastně ani nešlo o donucování, ale dobrovolný akt spřízněnosti a přátelství. Asi bude záležet také na tom, v jakých kruzích se člověk pohybuje. V tomto případě šlo o kruhy maratónské.

 

Profimedia.cz

Joel Tse a Amanda Hughes, oba ve věku 39 let, spojili svoji svatbu s oficiálním Brooklyn Half Marathonem. Poznali jeden druhého v roce 2009, jak jinak než při tréninku. Zrovna se připravovali na obrovský New York City Marathon v rámci charitativního programu pro postižené leukémií. Dalších dlouhých pět let se vídali při společných trénincích městem. Pět let spolu běhali, až pak spolu začali chodit. „Když běháte, vídáte svoje tréninkové partnery snad ještě více než všechny své ostatní přátele," říká k tomu dnes s úsměvem Amanda.

Pozor! Chystáte svatbu? Se sportem můžete mít utrum!

Jednoho dne požádal Joel Amandu o ruku při cestě za jejími rodiči. Pomalu začala být svatba na pořadu dne a oba tušili, že běh by měl být nějakou součástí jejich společného historického okamžiku. Původně přemýšleli o zorganizování nějakého zábavného výběhu jako poděkování běžecké komunitě, bez níž by se asi ani nepotkali. Byl určen den svatby. A pak se zjistilo, že v tentýž den se v Brooklynu běží půlmaratón. Bylo rozhodnuto.

Joel kromě práce pro jednu pojišťovnu také působí jako trenér. Svým přátelům tak mohl rozeslat pozvánku na svatbu ve formě čtyřměsíčního tréninkového plánu. A následně už nezbývalo nic jiného než se ve stanovený den sejít na startu. Bylo stanoveno „konverzační tempo", při němž mohli být všichni pospolu a trochu si i popovídat. Jejich společný cílový čas činil 2 hodiny 13 minut, což vůbec není špatné. „Neumím si představit lépe strávený svatební den. Měli jsme tolik času, který jsme mohli strávit s našimi hosty, mnohem více, než je tomu zvykem na klasických svatbách. Jsem opravdu šťastná, že se s námi rozhodlo běžet tolik lidí," prohlásila vděčná Amanda.

Po překonání cílové čáry už nezbývalo než zajít do sprchy, převléknout se a regenerovat na svatební hostině.

kü, Sport.cz

Dokážete si představit, že byste svou svatbu strávili ve sportovním stylu?


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce