Rubriky:

Radíme

UDĚLEJ SI SÁM: Magnetické přichycení startovního čísla ‒ rychle, levně, profesionálně

30. prosince 2018 07:58

Pokud jste si už stejně jako já rozervali několik zánovních závodních triček zavíracími špendlíky od startovních čísel, určitě jste si kladli mnohokrát otázku, jestli by to nešlo udělat lépe. A zároveň tak, aby to opravdu drželo. Odpovědí najdete hned několik, každá má jistě své výhody i nevýhody. Magnetické řešení v sobě skrývá jednoduchost a eleganci, přičemž vás nemusí stát ani tolik, co jedno podoběhové pivo v nedaleké restauraci.

 

archiv autora, Sport.cz

Na trhu už nějaká magnetická řešení existují, jejich cena vás ale přivede minimálně k zamyšlení. Vaše zamyšlení bude o to hlubší, až zjistíte, že opravdu silné profesionální magnetky můžete mít doslova za pár korun. Prozkoumáte-li problematiku ještě blíže, budete určitě překvapeni, kolik nejrůznějších druhů, rozměrů a provedení magnetů si vlastně můžete k výrobě vlastního upevňovacího systému pořídit.

UDĚLEJ SI SÁM: Magnetický držák na kabely sportovních sluchátek – rychle a za hubičku

Výroba je tady slovo velmi nadnesené a v žádném případě se jím nenechte zmást. V podstatě stačí koupit osm magnetků, čtyři z nich postupně umístit pod triko a čtyři k nim připojit z druhé strany přes startovní číslo. A máte hotovo.

Osm malých magnetků vás vyjde levněji než podoběhové pivo.

archiv autora

Vaším nejtěžším úkolem bude vybrat magnetky, které vás svým vzhledem a silou nejvíce osloví. My jsme sáhli po kotoučových neodymových s niklovou povrchovou úpravou. Fajnšmekr může zvolit i neodymové magnetky se zlaceným povrchem. A cena? Nesmějte se! Čtyři koruny za kus. A za ten pozlacený? Úplně stejně!

Na maratonu může selhat cokoli, upevnění startovního čísla by to ale být nemělo!

archiv autora

poniklovaný kotoučový magnet KT-10-03-N pozlacený kotoučový magnet KT-08-03-Z
Ø 10 mm, výška 3 mm Ø 8 mm, výška 3 mm
magnetická síla 1,8 kg magnetická síla 1,2 kg
cena 4 koruny cena 4 koruny
zdroj: unimagnet.cz  

Takže celkové náklady na spolehlivé připevnění startovního čísla se „vyšplhají" až na závratných 32korun!!! A můžete je používat zas a znovu, to se ‒ stejně jako severní zemský pól ‒ neochodí.

Vytvořeno ve spolupráci s Unimagnet.cz.

René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce