Rubriky:

Radíme

Živě

Lid versus elastické běžecké kalhoty. Nosit přes ně ještě šortky, nebo ne?

21. prosince 2018 09:39 - Praha

Běžci a běžkyně s nástupem nižších teplot navlékají tradičně elasťáky, legíny, šponovky. S natěsno obrýsovanými tělesnými součástkami od pasu dolů ale přicházejí také problémy. U žen se zpravidla něco takového toleruje. U mužů se něco takového zpravidla považuje za zženštilé. V horším případě se pak u mužů něco takového považuje za hrubé ohrožování procesu pohlavního dospívání mládeže, pakliže jsou pozorovatelky starších ročníků, tak přímo za sexuální obtěžování. Co s tím?

 

Profimedia.cz

Česká republika patří mezi kulturně spíše tradičněji zaměřené země, módu nevyjímaje. Jinými slovy: Moc tolerance u nás nenajdete a jakékoli výstřelky budou po zásluze odměněny pohrdavým výsměchem. Ale samozřejmě záleží také na kruzích, sociálních bublinách, v nichž se pohybujete. Běžecká komunita obecně patří mezi vzdělanější a tolerantnější vrstvy obyvatelstva, i tady se ale za ta léta, kdy Ron Hill přiběhl do světa atletiky s umělými vlákny a prvními elastickými oděvními součástkami, zformulovaly dva nesmiřitelné tábory.

5 tipů jak to udělat, aby zimní začátek nepředstavoval konec

Přes upnuté elasťáky patří v řádné společnosti ještě volnější šortky! tvrdí jeden tábor. Má to jistou logiku. Zatímco u vysportovaných dívek upnuté šatstvo přiláká převážně pochvalné pohledy, u mužů jen málokdo stojí o zahlédnutí názorných obrysů jejich ústrojí.

Druhý tábor zcela oprávněně a logicky namítá, že funkce a funkčnost světí prostředky a že pokud si jde někdo zaběhat do potemnělého parku, chce se cítit dobře především on a na pohledy ostatních se může vykašlat. Pokud s tím mají problém, ať se nekoukají, nejde přece o veřejné obnažování!

Nejčastější hlasy pro šortky přes elasťáky:
Cudnost především! Je dobré ponechat něco na fantazii případných přihlížejících.
V náročnějších podnebných podmínkách máte pár kapes navíc, kam můžete schovat kapesník, mobil, klíče, gely nebo přehrávač MP3.
Nespornou výhodou je také dodatečné zateplení a ochrana před větrem u nejcitlivějších partií.

Nepřátelé šortek oponují, že u dobrých zimních elasťáků není žádná další vrstva potřeba a je nutno vzhled běžců tolerovat stejně jako vzhled plavců v plavkách nebo bobistů v kombinézách. Na obou stranách zaznívají vcelku rozumné argumenty, a tak moudří výrobci už přispěchali s výrobky kombinujícími obě varianty. Na trhu už jsou k dostání nejrůznější varianty elasťáků s integrovanými šortkami, případně celé sady elasťáky+šortky. Je pravda, že ani v zemi vzniku elastických běžeckých oděvů, ve Velké Británii dodnes nemají samotné elasťáky na růžích ustláno. Jak to máte vy? Troufnete si v běžeckých legínách mezi lidi?

kü, Sport.cz

Je podle vás společensky únosné nosit na běh samotné elasťáky?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce