Rubriky:

Radíme

TEST: Běžecké reflexní triko Reebok Running Reflective Tee – kdo nemá R, ten je amatér!

1. února 2019 08:14 - Praha

Dobré běžecké triko se vždycky hodí. Možná si říkáte, že běžecké triko s krátkým rukávem je v lednu trochu anachronismus, ale případ zrovna tohoto trika to není. Můžete jej totiž nosit na tělo i převléknout přes nějakou další vrstvu a mít jej jako nejhornější součást svého běžeckého outfitu. Proč byste to dělali? Minimálně jeden důvod spolu najdeme.

 

reebok.com

Lehoučké prodyšné tričko je ze stoprocentního polyesteru v úpravě speedwick. To v překladu znamená něco jako „rychlý knot" a dává nám nápovědu, že se výrobce vynasnažil, aby tkanina nasávala běžcův pot jako knot a odváděla jej pryč od těla. Bylo by nezodpovědné tvrdit, že se v takovém úboru nezpotíte, to určitě ne, ale pocení v něm bude jistě příjemnější.

Drsná Islanďanka v poušti natrhla všem triko

To nejzajímavější na triku ale přichází až s pohledem na jeho přední stranu. Skoro by se dalo říct, že zapadá do pohádky o princezně, která ráčkovala, protože na hrudi se vám díky Reflective Tee bude skvít velké R. A všichni určitě známe tu pohádkovou moudrost, že „kdo nemá R, ten je amatéR!".

Běžecké reflexní triko Reebok Running Reflective Tee - Kdo nemá R, ten je amatér.

archiv autora, Sport.cz

R v podání běžeckého trika je totiž reflexní. Celou plochou hrudníku tak budete po osvícení zářit do světa a přispějete tak ke své lepší viditelnosti a pasivní bezpečnosti. A o bezpečnost běžců by nám mělo jít především... Proto je i trochu s podivem, že výrobce nevybavil vůbec žádnými reflexními prvky zadní díl trika.

PLUSY
lehké a prodyšné
velkoplošný reflexní prvek na hrudi
reflexní logo na levém rukávu
MINUSY
reflexe je pouze zpředu a z levého boku
VÁHA
137 gramů
CENA
1099 korun (katalogová cena)

Jinak už na triku nic moc dalšího zajímavého nenajdete. Klasický střih s kulatým výstřihem a všívanými rukávy je vyveden v šedém melíru. Na trhu jsou dále ještě barvy bílá a světle modrá. Zadní díl je mírně prodloužený pro lepší ochranu zad. Levý rukáv nese poznávací znamení běžecké kolekce výrobce: reflexní logo poskládané do trojúhelníku.

Běžecké reflexní triko Reebok Running Reflective Tee - detail reflexního loga na rukávu.

archiv autora, Sport.cz

U reflexního nátisku nechybí drobným písmem ani oblíbená rada Reeboku všem běžcům: Run over/around/through it! Běž přes to, okolo toho, skrz to! Nezapomínejte na tyhle dobré rady, ať vám září nejen triko díky odrazkám, ale i oči díky odhalení svých vpravdě nekonečných možností.

Běžecké reflexní triko Reebok Running Reflective Tee - Běž přes to, okolo toho, skrz to!

archiv autora, Sport.cz

René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce