Rubriky:

Radíme

Běhat s hlavou v oblacích můžete pod Králickým Sněžníkem

9. prosince 2015 07:03 - Praha

Taky máte někdy hlavu v oblacích? Ne? Tak teď to můžete napravit. Navíc zabijete dvě mouchy jednou ranou. Kromě toho, že se vaše hlava bude kdesi vznášet, ještě utečete z předvánočního šílenství - nákupů, úklidů a přecpaných obchoďáků.

 

Profimedia.cz

Je to jednoduché, poběžte až do mraků. V sobotu 12. 12. ve 12:12 se bude ve stále nedotčeném horském prostředí Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem otvírat nová Stezka v oblacích.

Na její vrchol můžete doběhnout mezi prvními návštěvníky. „Je to moc příjemné místo, kde jsme už třikrát našli zázemí pro náš trailový pohár. A taky příznivý termín, jak se vydat do přírody, do zajímavého terénu," říká Martin Dvořák, šéf pořadatelského týmu.

Trať Běhu do oblak měří 2 500 metrů od hotelu Vista až na vrchol Stezky v oblacích, převýšení je zničujících 430 metrů. Pro běžce je připraven patřičný servis - nahoře dostanou oblečení, mohou se pokochat výhledy a dokonce i sjet po tobogánu. Dolů už mohou sejít klidným krokem. „Předpovědi počasí ještě nemáme, ale detaily tratě upravíme podle ní," dodává Dvořák.

Krkonoše na dohled

Stezka v oblacích dorostla v posledním roce poblíž chaty Slaměnka nedaleko horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů. Podle návrhu architekta Zdeňka Fránka, děkana FUA TU v Liberci, se vypíná do 55 metrů. Dřevěná cesta poskytne pohodlí i kočárkům nebo vozíčkářům, tobogán sviští po dráze dlouhé 101 metrů! A vidět jsou odtud i Krkonoše na straně jedné a Jeseníky na té druhé. Kochat se můžete i malebným údolím řeky Moravy.

Pokud se vám v oblacích zalíbí, nemusíte si zoufat. Čekat rozhodně nemusíte celý rok. V tomto roce totiž odstartoval zajímavý běžecký seriál běhů do vrchu - Rozhledny v pohybu. Běžce láká na vrcholky hor, kopců a kopečků a hostily ho západní Čechy.

Seriál obsahoval pět závodů, které se uskutečnily v rozmezí května a června v okolí nejhezčích rozhleden. Byly to Háj třikrát jinak v Aši, Bohušův vrch třikrát jinak v Plané, Chlum třikrát jinak v Plzni, Krkavec třikrát jinak u Plzně a Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních. Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu prudkého svahu s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.

Zmizí český nešvar?

Pořadatelé měli jediný cíl: nachystat zajímavé závody s programem pro celé rodiny. Jejich součástí byl i doprovodný program. Závodníci měli možnost opéci si buřty nebo využít tipu na výlet, který byl připraven pro každou lokalitu. „Protože se mi nelíbí častý nešvar, který se objevuje na závodech v Čechách - mám na mysli to, že běžec přijede hodinu před závodem, odběhne si jej a (v lepším případě) po vyhlášení výsledků zase spěchá domů, chtěl jsem všem běžcům a jejich rodinám nabídnout aktivity, které by je motivovaly zůstat co nejdéle a užít si den příjemným způsobem," říká autor projektu a jeho organizátor Roman Sladký.

Seriál se podařil a je jisté, že příští rok se uskuteční druhý ročník. Organizátoři už pečlivě pracují na nových vychytávkách.

Máte se na co těšit...

Markéta Lyachová, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce