Pecky poslední sezóny – Volíme největší bomby běžeckého léta

26. září 2017 14:07 - Praha

Podzimní rovnodennost už máme úspěšně za sebou a s prodlužujícími se nocemi a krátícími se dny je nejvyšší čas zhodnotit uplynulou běžeckou sezónu. Abychom si rozuměli: Ještě není čas hodnotit naše maratónské výkony, to až podzim se svými milosrdnými teplotami ukáže, co jsme v letošní přípravě všechno předvedli, ale letnímu vybavení už pomalu zvoní hrana. Co nás tentokráte v redakčních testech nejpříjemněji překvapilo?

 

Profimedia.cz

Třešniček na dortu nemůže být za celý sad, a tak jsme se i my rozhodli věnovat titul Pecka sezony vždy pouze třem předmětům za celé jedno období. Našimi redakčními testy prošlo bezpočet bot, běžeckých technických novinek, oblečení, doplňků i stravy. První pecka pochází z kategorie běžecká obuv.

Hopsavé boty Saucony Freedom ISO

Vzhledem poněkud futuristická, ba přímo kosmonautská obuv. Určitě vás zaujme kovově modrý lesk metalického svršku a příjemně překvapí skutečnost, že je vlastně posetá odrazkami, ačkoli to na první pohled nepoznáte. Ten pravý poklad – a také důvod umístění v naší anketě – se ovšem skrývá v její podešvi. I tam vás snad příjemně překvapí barevné provedení, co ale oceníte ještě mnohem více je neskutečná návratnost energie. Při správné technice běhu ucítíte, jak vám chodidla přímo odskakují od asfaltu a vy nemáte jinou možnost než běžet s větrem o závod. Někoho asi trochu zarazí cena, ale spočítejte si zase, kolik s Freedomy ušetříte za hektolitry hopsinkové šťávy, kterou byste jinak ke stejnému požitku nutně potřebovali!

Kompresní triko s vypínačem CompresSport On/Off

S trikem s dlouhým rukávem si letní sezonu většinou úplně nespojujeme. Tohle triko je ale jiné. Díky nové technologii, kdy je látka doslova prošpikována malými dírkami s miniaturními chlopněmi, je použitelné ve velkém teplotním rozsahu. V případě velkého slunečního pražení vám poskytne vítanou ochranu proti škodlivému UV záření a malinké chlopně otevřou větrací otvory naplno, aby tričko mohlo maximálně větrat. Látka sycená vaším potem navíc rovnoměrněji odpařuje a dále přispívá k udržení tepelného komfortu. V případě chladnějšího počasí zůstávají otvory v tkanině zatažené a tělesné teplo je tak lépe zužitkováno.

Čelovka o síle sedmi sluncí a záložní power bankou Fenix HP30R

Je jasné, že tato poněkud větší a těžší (zato však výkonnější a sofistikovanější) čelovka nebude vyhovovat každému. Patří na hlavu každému pravověrnému nočnímu orientačnímu běžci nebo každému, kdo se za tmy pohybuje rychle v nepřehledném nebo neznámém terénu po dlouhou dobu. Hned tři high-end diody poskytnou jak silné bodové, tak i rozptýlené širokoúhlé světlo, a to o spojené síle až 1750 lumenů. Potěší vás i zvýšená odolnost proti vodě, prachu a pádu. A když vám dojde baterie v mobilu nebo navigaci, tenhle buldozer na tmu vás ještě pořád dokáže zachránit: Jeho battery pack může totiž zároveň posloužit jako power banka.

Oceněné propriety svým původem sice spadají do sezóny jaro/léto 2017, ale u nás v redakci věříme, že pokud jste si k nim nalezli cestu, výborně se šiknou i do nastávajícího astronomického podzimu. Ať vás na vašich běžeckých stezkách provází ve znamení Vah nejen Slunce, ale i Síla!

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
Saucony Freedom ISO
Compressport On/Off bílá
Fenix HP30R
René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce