Aplikace prozradila tajné vojenské základny. Teď chce být bezpečnější

11. března 2018 08:03 - Praha

Fitness aplikace Strava nadělala nedávno vrásky na čele mnohým bezpečnostním expertům po celém světě. Ukázalo se totiž, že otevřeně publikované údaje o pohybu uživatelů, takzvané heatmaps, prozradily i utajované vojenské a vládní základny a projekty v odlehlých oblastech. Navíc i na těch méně tajných daly všem veřejně najevo, jaké pohybové vzorce mají tamní stráže, posádky, zásobovači a podobně. To samozřejmě představuje obrovský bezpečnostní problém. Nyní se Strava rozhodla situaci řešit.

 

Profimedia.cz

Nastavení v aplikaci bylo možné už dříve upravit tak, aby nedocházelo k únikům citlivých údajů. Ukázalo se ale, že většina uživatelů ‒ včetně těch na tajných misích a základnách ‒ nevěnuje bezpečnostnímu nastavení dostatečnou nebo vůbec nějakou pozornost. Strava se nyní odhodlala věc velmi zjednodušit a umožnit rychlé nastavení soukromí všem uživatelům tak, aby se data nikde nezobrazila.

Sportovní aplikace prozradila citlivá data americké armády

Jde o poměrně zásadní změnu i vzhledem k tomu, že poskytovatel aplikace prodává kumulovaná data za jistě nemalé peníze například urbanistickým plánovačům a dopravním podnikům. Podle dat o pohybech jednotlivců lze totiž velice přesně a efektivně plánovat či upravovat infrastrukturu města ‒ chodníky, cyklostezky...

Bezpečnostní hrozbu nová úprava aplikace ale zcela neřeší. Stále je totiž nutné, aby uživatel aktivně zasáhl a svá nastavení soukromí si upravil, i když nyní mnohem snadněji. Stále tak hrozí únik citlivých vládních i osobních informací. Poskytovatel aplikace vydal prohlášení, že jeho vývojové týmy neustále pracují na dalším vylepšování bezpečnostních prvků.

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Patička stránky: