Rubriky:

Biatlon

Dahlmeierová začala tři týdny před sezonou s lehkým tréninkem

8. listopadu 2018 17:09 - Mnichov

Královna posledního mistrovství světa v biatlonu Němka Laura Dahlmeierová začala po vážných problémech s imunitou s lehkým tréninkem. Sezona přitom začne za tři a půl týdne, první Světový pohár hostí Pokljuka.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Pětadvacetiletá Dahlmeierová je dvojnásobnou olympijskou vítězkou z letošních her v Pchjongčchangu a na MS loni v Hochfilzenu vyhrála pět zlatých medailí ze šesti možných. Jen ve sprintu ji porazila jako jediná Gabriela Koukalová.

Na podzim si však hvězdná Němka musela dát pauzu a místo přípravy nechala tělo odpočívat. Nyní si pomalu začíná zvykat na zátěž, vše pod dohledem lékařů. V sobotu s reprezentací na závěrečné soustředění do Norska nicméně neodletí. "První krůčky v návratu do tréninku," napsala na facebooku k fotografii z běžeckého pásu.

https://www.facebook.com/LauraDahlmeier/videos/340282953372172/

Dahlmeierovou pronásledovaly zdravotní problémy už během letní přípravy. V červenci utrpěla po pádu na kole tržnou ránu na stehně, poté byla na operaci se zubem moudrosti a tréninkový plán jí následně začaly komplikovat vleklé a opakované infekce.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon