Rubriky:

Biatlon

Koukalová si začala dávat do těla. Na olympiádu to ale není

28. listopadu 2018 14:14 - Praha

Na medaile pomalu usedá prach, fyzička vrcholové sportovkyně zmizela. Gabriela Koukalová byla jednou z nejlepších biatlonistek na světě, ale překvapivě odešla a přerušila kariéru. Po vydání knihy „Jiná Gabriela Koukalová“ byla opět v centru pozornosti, na sport ale nebyl čas. Teď se situace mění. Dvojnásobná mistryně světa a olympijská medailistka si začíná dávat do těla.

Facebook Gabriely Koukalové

„Od začátku letošního roku jsem byla bez zásadní fyzické zátěže. Mě samotnou nyní zajímá, jak na tom vlastně moje tělo je. A to i přesto, že veškeré mé myšlenky se nyní upínají k rodině a k přípravám projektu spojeného s mojí nadační aktivitou související mimo jiné i se sportem. Vím, že musím pozvolna, ale rozhodně si chci dát pár týdnů do těla," přiznala Koukalová na svém facebookovém profilu.

Pokud někoho přepadne myšlenka na vrcholný návrat a boj o medaile, je vedle. „Držte mi palce. Ale nebojte se, rozhodně nestartuji přípravu na olympiádu! Ráda bych se jen ujistila, že jsem pořád mladá holka a ne šrot."

O olympiádu a medaile nejde

V lednu tohoto roku se Koukalová rozhodla pro přetrvávající zdravotní problémy s lýtky přerušit kariéru. Olympiáda padla. "Snažila jsem se udělat maximum pro to, abych se vrátila. Bohužel to na tréninku nešlo podle mých představ. Moc mě to mrzí," prohlásila.

V dubnu pro Sport.cz řekla, že vynechá i příští sezonu. "Ať to dopadne jakkoliv, přijmu to. Je to osud." Následně vydala knihu, která rozpoutala vášně i mimo sport. Koukalová se od sportu pomalu vzdalovala. Teď se vrací, ale o olympiádu a medaile tu nejde.

lik, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon