Rubriky:

Biatlon

Čeští biatlonisté jen ve čtyřech. Šlesingr zůstává doma

9. ledna 2019 08:34 - Praha
(Aktualizováno: 9. ledna 2019 12:48)

Po 17 dnech se zítra zase roztočí kolotoč SP v biatlonu. Ke čtvrtému dílu do Oberhofu vyrazili čeští muži pouze ve čtyřech. „Závodit budou Moravec, Krčmář, Krupčík a Štvrtecký,“ líčí trenér Zdeněk Vítek, jenž má tím jasnou i nedělní štafetu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Doma nechal Šlesingra k doléčení poraněného bederního obratle. „Ještě cítí měkké tkáně, ale už se snaží o intenzivní trénink. Václavíka posíláme najít střeleckou formu na IBU Cup do Polska," dodává Vítek.

Norský trenér žen Gjelland původně plánoval poslat do Německa tradiční kvintet Vítková, Puskarčíková, Davidová, Charvátová, Jislová. Nakonec jsou ale v Oberhofu také jen ve čtyřech.

Jessica Jislová rovněž zůstává doma.

Český biatlon, Petr Slavík

„Došli jsme k tomu, že nemá smysl, aby Jessica Jislová hned po nemoci, kterou prodělala koncem roku, závodila. Potřebuje spíš doma potrénovat, aby byla připravená pro další díl pohárového seriálu Ruhpoldingu. Ostatní čtyři holky jsou naštěstí v pořádku, takže nedělní štafetu složíme z nich," uvedl asistent Jiří Holubec.

Ženy čeká už ve čtvrtek odpoledne od 14:30 h závod na 7,5 km. V pátek jedou sprint muži, v sobotu jsou na programu oba stíhací závody a v neděli zmíněné štafety.

kez, Právo

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.