Rubriky:

Biatlon

Český biatlonista se prostřílel na stupně, ale mezi elitu zatím nemůže

16. ledna 2019 15:51 - Praha

Zajel nejlepší český výsledek v sezoně, třetí místo. Ovšem jen v IBU Cupu, seriálu druhé kategorie. Právě tam byl po nevýrazných výkonech v úvodu sezony Adam Václavík odeslán, aby zkusil aktivovat své biatlonové schopnosti. Ještě při prvním závodě v Dusznikách to s ním vypadalo všelijak, terče trefoval spíše jen namátkově, ve druhém už byl stoprocentně úspěšný.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Zlom v sezoně? „To se teprve uvidí, ale jsem za ten výsledek hrozně rád," reagoval pro biatlon.cz čtyřiadvacetiletý rodák z Jilemnice považovaný stále ještě za velký talent. Střelecké výpadky jej ale opakovaně sráží.

I v Polsku jeden takový zažil. V prvním závodě by pořádně netrefil snad ani mamuta, ve druhém stále ještě v rámci IV. kola IBU Cupu v polském středisku ale už bylo vše jinak.

https://www.facebook.com/biatlon.cz/posts/2492433974132671

„Říkal jsem si, že ta dřina přece nemůže přijít úplně vniveč. Teď jsem spokojený, ale vím, že jedna vlaštovka ještě jaro nedělá," oddechl si. V živé paměti ještě mohl mít sobotní 36. místo a nezasažených pět z celkových deseti terčů. V neděli trefil vše. „Sám sobě jsem ukázal, že biatlon umím."

Bezchybný závod je pro něj zcela výjimečnou záležitostí. „Poprvé jsem to dokázal jako junior a shodou okolností také v Polsku. Tehdy se jel v Jakuszycích Český pohár, protože u nás doma sníh nebyl. Polsko mi asi svědčí!" vybavoval si v paměti.

Dveře do elitního SP, který tento týden pokračuje v Ruhpoldingu si Václavík neotevřel. „Vůbec jsem nečekal že by Adam mohl zajet tak dobře. A z jeho střelby mám opravdu radost. V tuto chvíli ale platí, že bude pokračovat v IBU Cupu," uvedl reprezentační trenér Zdeněk Vítek.

Biatlonový trenér Zdeněk Vítek.

Český biatlon, Petr Slavík

„V německém Arberu se běží zkrácený vytrvalostní závod, sprint a stíhačka. Pokud bude podávat dobré výkony, čeká ho tam deset závodních položek, a to už je sakra dobrý test jeho výkonnosti. Nyní považuji za důležité, že se Adam srovnal a zjistil, že se může prosadit. To by jej mělo pohánět dále."

V závodě mužů v Polsku vedle Václavíka dvakrát bodoval i junior Vítězslav Hornig (28. a 31.) a ve druhém závodě také 39. v pořadí Milan Žemlička. V kategorii žen nejprve 28. místem Tereza Voborníková a pak 24. příčkou Anna Tkadlecová.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.