Parádní gesto! Hvězdný biatlonista Bö dostal za přiznanou chybu cenu fair play

15. října 2019 15:36 - Praha

Hvězdný norský biatlonista Johannes Thingnes Bö dostal evropskou cenu fair play za svůj sportovní čin v únorovém závodu Světového poháru. Úřadující čtyřnásobný mistr světa převzal cenu od organizace European Fair Play Movement během tradiční předsezonní akce Forum Nordicum v Anterselvě.

 

Profimedia.cz

Šestadvacetiletý Bö v závodě v Soldier Hollow vystřelil na poslední položce jen čtyři náboje místo pěti. Na svou chybu, po které měla následovat diskvalifikace, upozornil rozhodčí.

Kvůli jejich špatné komunikaci se však informace nedostala k závodní komisi, jež Nora nechala v oficiálních výsledcích na čtvrtém místě.

Bö, který v té době směřoval za svým premiérovým triumfem v celkovém pořadí Světového poháru, se následně vzdal 43 bodů a prémie ve výši 7000 eur (180 tisíc korun).

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.