Rubriky:

Biatlon

Biatlonisté to schytali naplno. Čeští trenéři vytáhli do boje i mladičkou naději

8. ledna 2020 21:35 - Praha

Víceméně to čekali. Tolik je to tedy nepřekvapilo. Počasí pod psa uvítalo biatlonisty v dalším dějišti SP. „Oberhof dnes opět intenzivně pracuje na pověsti nejméně oblíbeného střediska Světového poháru,“ stojí na webu biatlon.cz, informačním kanálu české reprezentace, jejíž ženskou část ve čtvrtek od 14:30 čeká sprint.

 

Petr Slavík/Český biatlon

Německé středisko je nevlídným počasím proslulé. Letos to biatlonisté schytali naplno hned po příjezdu. „Ranní slejvák se vystřídal se všude vlezoucím a vše promoknoucím oberhofským mrholením, k tomu samozřejmě mlha a vítr," líčí dále web počasí, které závdodníci proklínají.

Předpověď pro nejbližší dny nenaznačuje žádnou výraznou změnu. Kouzelná zima, slunečno mráz, bezvětří... To se konat nemá. Déšť ano.

Biatlonisté vyrazí na další štaci s Krupčíkem. Co je s Vítkovou?

Světový pohár v novém roce pokračuje po čtvrtečním ženském závodě v pátek mužským sprintem. Po sobotních štafetách budou v neděli na programu závody s hromadným startem.

https://www.facebook.com/biatlon.cz/posts/3432494986793227

Novinkou v českém týmu je pokračující okysličování mladou krví. Trenéři nakonec do Oberhofu povolali i dvojnásobnou dorosteneckou vicemistryni světa Terezu Voborníkovou. Kromě devatenáctileté naděje budou ve čtvrtek závodit i Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Veronika Vítková, kterou v přípravě omezovaly dýchací problémy a kvůli velké únavě v prvních závodech SP od začátku prosince nezávodí, zatím pouze zahájila individuální přípravu v Obertilliachu.

V mužském týmu v pátek pojede Tomáš Krupčík, který se vrací do SP a v této sezoně se v něm představí poprvé. Do týmu se vrátí také Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, zůstali Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.