Biatlon

Tři šance! Čeští biatlonisté zůstali těsně pod stupni. Ani mladíkova superstřelba nepomohla

15. ledna 2020 19:30 - Osrlbie/Lausanne

Čtvrtou příčku obsadila česká smíšená štafeta v pokračování IBU Cupu v Osrblie. O pozici hůře si v tradičním slovenském dějišti, které pořádá páté kolo druholigové soutěže biatlonistů místo polského střediska Duszniki-Zdrój, vedla v závodě mixů dvojice Vítězslav Hornig - Tereza Vinklárková. A čtvrtou pozici obsadil český mix v dnešních smíšených štafetách v rámci III. zimní olympiády mládeže ve Švýcarsku.

Salvatore di Nolfi, ČTK/AP

Tři slibné šance se dnes rýsovaly před českými biatlonisty, na stupně nakonec ani jednou nepronikli, ale v poli se rozhodně neztratili.

„Nepamatuji se, aby obě české štafety skončily během jednoho závodního dne takto vysoko! Je to super výsledek," hodnotil výsledek v IBU Cupu trenér Aleš Ligaun pro web biatlon.cz.

Česko má první medaile na ZOH mládeže z hokeje tři na tři

Milan Žemlička ve štafetě začínal jako osmý, Adam Václavík posunul české barvy na čtvrté místo, které uhájily i Ludmila Horká a Anna Tkadlecová. Vyhráli Rusové.

Charvátová získala slušnou porci bodů, Davidová si odstřelila účast ve stíhačce

Časově blíže ke stupňům, necelé půl minuty, byl nakonec pátý mix. Junior Hornig předvedl parádní střelbu. Jako jeden ze čtyř aktérů závodu z ní vyšel s nulou. V prvním úseku dovezl čtvrtou pozici, jeho týmová partnerka Vinklárková klesla na šesté místo, ale Hornig vybojoval pátou příčku, na níž česká dvojice byla i v cíli. Zvítězili Norové.

Mládežnická čtveřice zaostala v Prémanonu na čtvrté příčce za stupni o více než půl minuty. Gabriela Masaříková zahájila na šestém místě, o dvě pozice výše dostala tým Zuzana Doležalová, po níž nejlepší český biatlonový výsledek v krátké historii zimních olympijských her mládeže úspěšně hájili Luděk Abrahám a Jakub Kudrnáč. Vyhráli Italové.

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.