Rubriky:

Biatlon

Hamza vyčíslil ztráty biatlonového SP na téměř 50 milionů

4. března 2020 12:09 - Nové Město na Moravě

Na 45 až 50 milionů korun vyčíslil předseda organizátorů biatlonového Světového poháru v Novém Městě Jiří Hamza v České televizi ztráty kvůli zákazu účasti diváků. Odpoledne chce o kompenzaci jednat s ministrem školství Robertem Plagou i s premiérem Andrejem Babišem.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

O konání biatlonových závodů na Vysočině bez diváků rozhodla v pondělí Bezpečnostní rada státu kvůli riziku šíření nového typu koronaviru. Jako každý rok se do ochozů a k tratím chystalo každý den 30 tisíc fanoušků.

Hamza dnes prohlásil, že celkový rozpočet novoměstské akce narostl kvůli dalším opatřením na 70 až 72 milionů korun. Původně pořadatelé pracovali s částkou 65 až 70 milionů.

Kdo zaplatí milionové ztráty? Stát, slíbil biatlonistům premiér Babiš

Podle Babišova úterního vyjádření stát počítá s tím, že bude kompenzovat ztráty vzniklé zákazem účasti diváků na SP v Novém Městě. Hamza bude dnes odpoledne jednat s ministrem školství Plagou, poté se chce spojit i s Babišem.

Český biatlonista Ondřej Moravec.

Matthias Schrader, ČTK/AP

"Je to rozhodnutí orgánu zřízeného státem a já musím říct, že jsem rád, že se stát k tomu postavil čelem, i když ze začátku ty informace byly jiné. Ale jak pan premiér včera ujišťoval v médiích, tak stát by nám měl ty škody narovnat," řekl Hamza.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon