Další česká biatlonová paráda! Krčmář předvedl skvělý výkon

Nové Město na Moravě

Skvělým výkonem se na domácím SP v Novém Městě na Moravě blýskl český biatlonista Michal Krčmář, který díky stoprocentní střelbě obsadil ve sprintu čtvrtou příčku, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Od medaile ho dělilo pouhých 13 sekund. Vyhrál Nor Johannes Bö.

Český biatlonista Michal Krčmář během sprintu v rámci SP v Novém Městě na Moravě.

Bö zvítězil v prázdné Vysočina Areně, kam diváci nemohli kvůli hrozbě šíření koronaviru, o 22,8 sekundy před Quentinem Fillonem Mailletem z Francie a o více než minutu před svým starším bratrem Tarjeiem. Stejně jako medailisté i Krčmář střílel bezchybně.

Po olympijském stříbru ve sprintu v Pchjongčchangu před dvěma lety a bronzu ve stíhačce v Ruhpoldingu v lednu 2017 se dnes Krčmář radoval ze třetího nejlepšího výsledku v kariéře.

"Stojí tu při nás štěstí. Měl jsem perfektní lyže a na trati se mi dařilo. Myslím, že to byl můj nejlepší výkon v sezoně," řekl devětadvacetiletý biatlonista z Vrchlabí.

Na body dosáhl i jednatřicátý Jakub Štvrtecký, byť při pádu v zatáčce poškodil zbraň a ve stoje musel střílet s náhradní. Ondřej Moravec obsadil 42. pozici a Michal Šlesingr, loučící se v novoměstských závodech po 19 letech s kariérou, byl šestapadesátý. Adam Václavík skončil po pěti chybách na 77. místě.

Bö dnes triumfoval již poosmé v sezoně a ve sprintech si připsal již 22. prvenství. Více jich mají pouze jeho legendární krajan Ole Einar Björndalen (35) a velký rival Martin Fourcade (23). Francouzský lídr Světového poháru doběhl v komorní atmosféře na Vysočině po jedné chybě při střelbě šestý.

V sobotu se v Novém Městě uskuteční obě štafety a program v neděli uzavřou závody s hromadným startem.