Rubriky:

Biatlon

České biatlonistky zradila střelba, ve štafetě uzavíraly první desítku

7. března 2020 12:34 - Nové Město na Moravě
(Aktualizováno: 7. března 2020 15:15)

Štafeta biatlonistek ve složení Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová a Eva Kristejn Puskarčíková obsadila v závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě desáté místo. Češkám nešla střelba, Davidová musela na jedno trestné kolo, Charvátová dokonce na dvě. Z vítězství se před prázdnými tribunami radovaly Norky, které tak udržely neporazitelnost v sezoně. Druhé skončily Francouzky, třetí Němky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

České biatlonistky musely v proměnlivém počasí s větrem a deštěm na tři trestná kola. Na střelnici navíc osmnáctkrát dobíjely a na vítězné Norky, které jely bez nemocné Marte Olsbuové Röiselandové, ztratily téměř čtyři minuty. Druhé místo obsadila Francie, třetí byly Němky.

Jislová třikrát dobíjela a štafetu rozjela na osmém místě. Davidová na svém úseku především v běhu tradičně stahovala a posunula se na čtvrté místo, po střelbě vestoje ale musela na trestné kolo a nakonec předávala rovněž osmá. Charvátová jednou kroužila při obou zastávkách na střelnici a klesla na desáté místo.

Jessica Jislová českou štafetu rozjížděla.

Vlastimil Vacek, Právo

Do závěrečného úseku Češky vbíhaly už s dvouminutovou ztrátou na čelo. Puskarčíková spotřebovala dalších šest nábojů navíc a vyvarovala se trestného kola, na posun v pořadí to ale nestačilo. V závěrečném sprinterském souboji o deváté místo prohrála ve fotofiniši se Švýcarkou Lenou Häckiovou.

Markétě Davidové střelba vestoje příliš nevyšla.

Vlastimil Vacek, Právo

Vítězné Norky byly jen jednou ze tří štafet, které se mohly pyšnit čistou střelbou, a spotřebovaly jen osm nábojů navíc. Na trestné kolo musely druhé Francouzky i třetí Němky. Všechny terče sestřelily už jen šesté Italky a Estonky na 18. místě.

Štafeta mužů začne ve Vysočina Areně v 17:00. S kariérou se v ní po devatenácti letech rozloučí Michal Šlesingr, jenž nastoupí v českém týmu spolu s Ondřejem Moravcem, Jakubem Štvrteckým a Michalem Krčmářem.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě (Žďársko) - štafeta:
Ženy (4x6 km):
1. Norsko (Knottenová, Lienová, Tandrevoldová, Eckhoffová) 1:09:14,8 hod. (0 trest. okruhů + 8 dobíjení)
2. Francie (Simonová, Braisazová, Chevalierová, Bescondová) -28,7 (1+10)
3. Německo (Horchlerová, Hinzová, Preussová, Herrmannová) -57,0 (1+14)
4. Ukrajina -58,5 (1+12)
5. Rusko -1:11,7 (1+12)
6. Itálie -2:01,3 (0+11)
...
10. Česko (Jislová, Davidová, Charvátová, Kristejn Puskarčíková) -3:55,5 (3+18)
Konečné pořadí SP štafet (po 6 závodech):
1. Norsko 360 b.
2. Švýcarsko 260
3. Německo 260
4. Francie 257
5. Švédsko 249
6. Ukrajina 242
...
8. Česko 202

Davidová se nešetřila: Jsem na sebe naštvaná. Chtěla bych se vrátit a udělat to jinak

škv, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon