Rubriky:

Biatlon

Vrátí se biatlon do Nového Města v plné parádě? Šance jsou vysoké

20. března 2020 08:01 - Nové Město na Moravě

Zatímco se v nelehké době pandemie koronaviru sportovní fanoušci s těžkým srdcem loučí s jednou sportovní událostí za druhou, jednu vrcholnou akci by Česko mohlo získat. Nové Město na Moravě se uchází o světový šampionát v biatlonu v roce 2024.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Za rok se Světový pohár do Vysočina areny vrátí o týden později (11.–14. 3.), poté co si biatlonová elita vyzkouší olympijské tratě v Číně. O tři roky později by se ale v Česku mohlo po jedenácti letech bojovat i o světové medaile.

Jasno bude v září, kdy kongres Mezinárodní biatlonové unie vybere jednoho z kandidátů. Soupeři Nového Města? Předseda českého svazu Jiří Hamza očekával před uzávěrkou přihlášek dva až tři uchazeče.

Bronz ze štafety? Sdílená radost je vždycky větší, říká Davidová

„Myslím, že bude kandidovat Bělorusko, mluví se o švýcarském Lenzerheide, nevím, co Oslo, Rusové teď kvůli dopingové aféře kandidovat nemůžou,“ připomněl během SP v Novém Městě.

Čtvrtý pokus

Nové Město se o šampionát ucházelo už pro roky 2019, 2021 a 2023, ale neuspělo. „Teď jsou naše šance vysoké,“ věří Hamza s tím, že by kandidaturu neměla poškodit ani koronavirem vynucená absence diváků při Světovém poháru. Kongres se navíc uskuteční v Praze.

Systém volby bude odlišný. „Komise objíždí kandidáty a kongresu jednoho navrhne. Buď bude nadpoloviční většinou schválen, nebo komise navrhne dalšího,“ líčí Hamza.

Buďte doma a zacvičte si s biatlonovou kráskou

Úspěch kandidatury by měl urychlit i plánované změny ve Vysočina areně. „Chceme mít co nejméně mobilních staveb, utrácí se za ně spousta peněz. Chceme změnit koncept a mít víc pevných staveb jako tribuny a záchody, aby i diváci měli větší komfort. Je vidět, že areál je využívaný a že se to zaplatí,“ připomíná Hamza.

Do Nového Města na Moravě se v uplynulé sezoně vrátil Světový pohár běžců na lyžích, pravidelnou zastávkou je Vysočina arena i pro SP na horských kolech.

sob, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon