Živě

Jedinečná šance! Biatlonová hvězda nabízí cenné kousky

26. června 2020 17:19 - Řím

Jedna z nejlepších a současně i nejkrásnějších světových biatlonistek Dorothea Wiererová znovu ukázala, že má srdce na pravém místě. Třicetiletá Italka, královna uplynulých dvou ročníků Světového poháru, se zapojila do kampaně „We run Together“ a věnovala do aukce svoji závodní kombinézu z minulé sezony a startovní číslo z únorového MS v Anterselvě. Výtěžek poputuje do dvou nemocnic v Bergamu a Brescii na boj s nemocí covid-19.

 

Profimedia.cz

Obě memorabilie opatřila rodačka z Brunecku svým autogramem, vyvolávací cena je 475 eur (zhruba 13 000 korun). Dražba skončí 3. července v 18:00 a finanční injekci dostane zdravotnický personál obou výše zmiňovaných institucí, kde se v uplynulých měsících neúnavně věnovali pacientům s koronavirem.

Kampani se dostalo i mimořádné podpory a požehnání od papeže Františka.

Itálie patří mezi pandemií nejvíce zasažené země. Nakazilo se bezmála čtvrt milionu lidí, z nichž 34 678 zemřelo.

Nejprve kulich, pak plavky. Biatlonová kráska připomněla báječnou zimu a užívá si letní vibrace

mm, Sport.cz

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.