Rubriky:

Biatlon

Jedinečná šance! Biatlonová hvězda nabízí cenné kousky

26. června 2020 17:19 - Řím

Jedna z nejlepších a současně i nejkrásnějších světových biatlonistek Dorothea Wiererová znovu ukázala, že má srdce na pravém místě. Třicetiletá Italka, královna uplynulých dvou ročníků Světového poháru, se zapojila do kampaně „We run Together“ a věnovala do aukce svoji závodní kombinézu z minulé sezony a startovní číslo z únorového MS v Anterselvě. Výtěžek poputuje do dvou nemocnic v Bergamu a Brescii na boj s nemocí covid-19.

 

Profimedia.cz

Obě memorabilie opatřila rodačka z Brunecku svým autogramem, vyvolávací cena je 475 eur (zhruba 13 000 korun). Dražba skončí 3. července v 18:00 a finanční injekci dostane zdravotnický personál obou výše zmiňovaných institucí, kde se v uplynulých měsících neúnavně věnovali pacientům s koronavirem.

Kampani se dostalo i mimořádné podpory a požehnání od papeže Františka.

Itálie patří mezi pandemií nejvíce zasažené země. Nakazilo se bezmála čtvrt milionu lidí, z nichž 34 678 zemřelo.

Nejprve kulich, pak plavky. Biatlonová kráska připomněla báječnou zimu a užívá si letní vibrace

mm, Sport.cz

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.