Rubriky:

Biatlon

Horší a horší! říká k přípravě kouč biatlonistů. Jak je to s nemocnou oporou žen?

25. srpna 2020 08:30 - Praha

Podmínky s přibývajícím časem byly stále komplikovanější, trénink biatlonových reprezentantů na rakouském ledovci nebyl optimální. „Postupně to bylo horší a horší, jezdilo se, kde se dalo,“ říká asistent trenéra Jiří Holubec pro biatlon.cz po prvním soustředění českého týmu na sněhu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Více než dva týdny strávily české výběry v Ramsau. Muži se vydali domů v pátek, ženy už ve středu. Měli za sebou i improvizaci. „Jedno lyžování jsme i vynechali a radši udělali kvalitní trénink dole na kolečkových lyžích,“ nastiňuje Holubec pro svazový web.

Pokud ovšem na ledovci v dohledné době znovu nasněží, je možné, že se tam Češi během přípravy ještě vrátí. Ale plánování cest do ciziny je v současné situaci stále složité...

https://www.facebook.com/biatlon.cz/posts/4223748054334579

Tento týden se budou reprezentanti připravovat v Jablonci nad Nisou. O víkendu je čeká letní mistrovství ČR v Letohradu.

Zatím jen pozvolný návrat k tréninku zažije Eva Kristejn Puskarčíková, která z Rakouska odcestovala předčasně kvůli podezření na boreliózu. Dostala antibiotika, testy pak onemocnění potvrdily.

„Do prvních závodů je ještě dost času, tak doufám, že tréninkový výpadek nebude tak strašný,“ říká závodnice

Podle Holubce dobrala antibiotika a začne volně trénovat. „Věřím, že se z toho brzy dostane, ale tréninkovou pauzu zrovna nepotřebovala,“ dodává asistent.

vap, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.