Rubriky:

Biatlon

Dojetí, slzy! Nastávající česká biatlonová maminka se teď těší na překvapení

28. srpna 2020 07:27 - Praha

Už žádné starosti s formou a jinými biatlonovými záležitostmi. Teď se bývalá úspěšná česká reprezentantka Veronika Vítková zabývá nadcházejícími rodičovskými starostmi. Na přelomu listopadu a prosince očekává narození potomka, ale přece jen se dočkala ještě jedné biatlonové připomínky. V Jilemnici při závodě Českého poháru se jí dostalo poděkování za vše, co nejen v národním týmu předváděla.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Bylo to moc milé. Uvědomila jsem si, že tady v Jilemnici mám opravdu kořeny, spoustu kamarádů, známých a především rodinu. Vždy se sem moc ráda vracím," líčila pro biatlon.cz po jilemnické ceremonii Vítková, která nyní žije v Janově nad Nisou.

Mateřství je teď pro mistryni světa a dvojnásobnou olympijskou medailistku hlavním tématem.

https://www.facebook.com/biatlon.cz/posts/4308817502494300

„Moc si to užívám, což je trochu vidět i na mé postavě," žertovala s tím, že s přítelem Markem Lejskem neznají pohlaví miminka. „Nechceme, těšíme se na překvapení. Naším jediným přáním je, aby bylo mimčo zdravé."

Horší a horší! říká k přípravě kouč biatlonistů. Jak je to s nemocnou oporou žen?

Biatlonové starosti pro ni definitivně skončily na jaře letošního roku. Jilemničtí pořadatelé využili II. kola Českého poháru v letním biatlonu a odchovankyni svého klubu důstojně poděkovali.

„Měli jsme připravené audio z průběhů vrcholných závodů Verči, při kterých nám všem opět naskočila husí kůže. Je neuvěřitelné, čeho všeho dosáhla. Předali jsme Veronice květinu, tričko na památku a zavzpomínali společně s jejími žákovskými trenéry Petrem Čechem i Jardou Bedrníkem na její začátky a trochu jsme se u toho dojali a slzeli...," vyprávěl pro svazový web Jan Sucharda, předseda jilemnického klubu.

Krutá rána pro elitní českou biatlonistku! Nezbývá než utřít slzu a dát nohy na stůl

vap, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.