Rubriky:

Biatlon

Letní biatlonové tituly ve stíhačce získali Krčmář a Charvátová

30. srpna 2020 15:17 - Letohrad

Domácí letní mistrovské tituly ve stíhacím závodě v biatlonu na kolečkových lyžích získali v Letohradu Michal Krčmář a Lucie Charvátová. Krčmář si polepšil z druhého místa ve sprintu, jeho oddílová kolegyně z SKP Kornspitz Charvátová i přes pět chyb na střelnici přidala k sobotnímu triumfu druhý primát.

 

biatlon.cz

Krčmář netrefil jen jeden z 20 terčů a do cíle přijel s náskokem 7,6 sekundy před juniorem Tomášem Mikyskou, který v závěrečném okruhu předběhl vítěze sprintu Ondřeje Moravce. Mezi ženami doběhla 36 sekund za Charvátovou druhá Jessica Jislová, třetí místo obsadila loňská vítězka Markéta Davidová.

"Double je pro mě cenný, protože závody byly velmi náročné. Vydala jsem se úplně do maxima. Víc než dvě výhry bych tedy ocenila své výkony na trati i na střelnici," uvedla Charvátová v tiskové zprávě svazu.

Letními biatlonovými mistry ve sprintu jsou Moravec a Charvátová

"Ze začátku se mi dnes nedařila střelba a musela jsem to stahovat na trati. Při závěrečné střelbě jsem nebyla ve stresu. Byla to už pátá závodní položka tady v Letohradě, potřebovala jsem se do toho dostat," řekla.

MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu - stíhací závod:
Muži:
1. Krčmář (SKP Kornspitz) 32:34,2 (1 tr. okruh)
2. Mikyska (Letohrad) -7,6 (2)
3. Moravec (SKP Kornspitz) -17,9 (1)
Ženy:
1. Charvátová 31:34,8 (5)
2. Jislová -36,2 (5)
3. Davidová (všechny SKP Kornspitz) -41,8 (6)
ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.