Rubriky:

Biatlon

Poprvé ve vybrané společnosti! Velká výzva pro české biatlonisty

11. září 2020 18:06 - Praha

Atrakce v lázeňském centru! Setkání elity. Na mimořádnou bitvu se můžou těšit biatlonisté na konci září a poprvé v elitní společnosti budou i čeští zástupci. Pozvánku na 27. září do Wiesbadenu dostali Markéta Davidová a Michal Krčmář.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jde jen o exhibici na kolečkách. Ale ne ledajakou. Plnou hvězd. A hlavně už je to zajímavý test před nadcházející zimou.

V centru města se jelo poprvé předloni, letos startuje devět biatlonistů i biatlonistek. Nechybí velká esa. Tím největším bude Nor Johannes Thingnes Bö, účast potvrdil i jeho bratr Tarjei.

Bývalá biatlonová šampionka znovu závodila. Lehce porazila všechny soupeřky

Naproti tomu celková vítězka ženského Světového poháru Dorothea Wiererová nedorazí, kvůli koronavirovým opatřením ji nepustil italský svaz.

Letní biatlonové tituly ve stíhačce získali Krčmář a Charvátová

Představí se domácí Němky Vanessa Hinzová a Maren Hammerschmidtová, Norka Ingrid Tandrevoldová, Francouzka Julia Simonová, Polka Monika Hojniszová-Staregová, Ruska Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Švýcarka Lena Häckiová a jedna zatím neurčená závodnice.

Krčmář, kterému k účasti pomohlo rozšíření pole na devět startujících, bude mít za soupeře domácí Benedikta Dolla a Philippa Horna, dorazí i Francouz Quentin Fillon Maillet, Slovinec Jakov Fak, Ukrajinec Dmytro Pidručnyj a Rakušan Julian Eberhard.

Potvrzeno! Bývalá biatlonistka Koukalová se rozvádí

Exhibice má zvláštní formát - začíná se kvalifikací, která určí postavení na finálovém roštu. Biatlonisté absolvují šest kol o délce 1,8 km a pět střeleckých zastávek. Můžou třikrát dobíjet. Pokud ani tak netrefí všechny terče, stráví deset sekund v trestném boxu.

Exhibici Němci pořádají pravidelně i v zimě, a to na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu v období vánočních svátků. Tam už Češi opakovaně startovali.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.