Rubriky:

Biatlon

Drama v Oberhofu. Elitní biatlonistka na trati zkolabovala. Co se stalo?

14. ledna 2021 16:28 - Oberhof/Praha

Z těch záběrů mrazilo. Během sprintu Světového poháru biatlonistek v německém Oberhofu kamery sledující výjezd závodnic od střelnice zaznamenaly u trati bezvládně ležící Norku Ingrid Tandrevoldovou. Dramaticky vypadající situace bude mít nejspíš šťastný konec.

 

Repro NRK

24letá elitní biatlonistka při střelbě vestoje jednou minula, přesto se pohybovala na průběžném devátém místě. Jenže najednou z výsledkové listiny zmizela. To už se jí u trati snažil pomoct hlouček lidí.

„S Ingrid to ale teď vypadá už dobře," uklidňoval fanoušky pro norskou televizi NRK manažer severského týmu Per Arne Botnan.

Nepříjemná situace Ingrid Tandervoldové je na záznamu v čase 35:26-39:00.

„Ano, už je na tom lépe. Ambulance ji převezla zpět do arény a je v péči fyzioterapeuta. Uvidíme, jak se její stav bude vyvíjet dál," doplnil kouč Sverre Waaler Kaas.

Co se vlastně dvojnásobné mistryni světa stalo?

„Těžko přesně říct. Měla trochu šok. Na poslední střelbě zadržela dech o něco déle. Při výjezdu z trestného kola zjistila, že s ní není vše stoprocentně v pořádku, a ulehla na zem vedle tratě. Naštěstí byl na místě Per Arne (Botnan)," popsal situaci Kaas.

Tandrevoldové se nestala podobná věc poprvé, kolaps ji potkal už v Anterselvě v roce 2019.

Davidová zachránila sprint fantastickým během, dařilo se i Charvátové

Problémy týmové kolegyně dělaly starosti i vítězné Tiril Eckhoffové. „Z vítězství mám velkou radost, ale mám také strach o Ingrid. Jen doufám, že nejde o nic vážného. Je to moje dobrá kamarádka a to, co ji potkalo, není vůbec hezké," mrzelo Eckhoffovou.

roj, Sport.cz

ČT sport Anterselva - závod žen s hromadným startem dnes 13:10
20210123T13:10:00+0100
Anterselva - závod žen s hromadným startem
Anterselva - závod žen s hromadným startem
Anterselva - závod žen s hromadným startem
ČT sport Anterselva - štafeta mužů 4x7,5 km dnes 15:05
20210123T15:05:00+0100
Anterselva - štafeta mužů 4x7,5 km
Anterselva - štafeta mužů 4x7,5 km
Anterselva - štafeta mužů 4x7,5 km

Časová osa: Biatlon

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.