Před startem MS biatlonistů měl pozitivní test kouč Rakušanů

10. února 2021 12:03

Před dnešním startem mistrovství světa v biatlonu prošli všichni sportovci bez problémů testováním na koronavirus, jeden případ se nicméně mezi aktéry v Pokljuce objevil. Pozitivní výsledek měl německý trenér rakouských reprezentantů Ricco Gross. Někdejší mistr světa a olympijský vítěz byl okamžitě izolován a bylo zahájeno trasování možných kontaktů, informoval rakouský svaz. Padesátiletý Gross podle prohlášení nevykazuje žádné příznaky onemocnění.

 

Profimedia.cz

Kromě něj měli pozitivní test také dva zástupci médií. Ve slovinském středisku bylo dosud provedeno 770 testů. Při dosavadních Světových pohárech v Kontiolahti, Hochfilzenu, Oberhofu a Anterselvě dosáhlo číslo provedených PCR testů 9800, odhaleno bylo 45 případů, uvedla mezinárodní unie IBU.

Šampionát v Pokljuce dnes začne smíšenou štafetou se startem v 15:00. Do závodu na 4x7,5 km nastoupí český tým v sestavě Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Markéta Davidová a Lucie Charvátová.

ČTK

ČT sport Nové Město na Moravě - štafeta mužů konec
20210305T15:20:00+0100
Nové Město na Moravě - štafeta mužů
Nové Město na Moravě - štafeta mužů
Nové Město na Moravě - štafeta mužů
ČT sport Nové Město na Moravě - sprint žen na 7,5 km zítra 11:00
20210306T11:00:00+0100
Nové Město na Moravě - sprint žen na 7,5 km
Nové Město na Moravě - sprint žen na 7,5 km
Nové Město na Moravě - sprint žen na 7,5 km

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: