Biatlonista Václavík se v Novém Městě vrátí do Světového poháru

1. března 2021 14:36 - Praha

Na první týden Světového poháru v Novém Městě na Moravě je nominováno devět českých závodníků. V elitním seriálu se poprvé v tomto kalendářním roce objeví Adam Václavík, který se vrací po covidu-19 a závodech v IBU Cupu. Na druhý týden v Novém Městě může tým doplnit někdo z juniorů, kteří jsou aktuálně na mistrovství světa své věkové kategorie.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Vedle Václavíka jsou v sestavě mužského týmu účastníci světového šampionátu v Pokljuce Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička. Václavík nahradil Mikuláše Karlíka, který z Pokljuky odjel na MSJ.

Ženský tým zůstane v tradičním čtyřčlenném složení Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková. "Ženy z B týmu na IBU Cupu neprokázaly potřebnou výkonnost pro Světový pohár. Pojedou na závěrečný podnik IBU Cupu, který probíhá paralelně s druhým týdnem v Novém Městě. Ale stejně jako u kluků je tu možnost, že by se donominovala některá z juniorek," uvedl na svazovém webu sportovní ředitel a trenér mužů Ondřej Rybář.

Tři Češi v elitní desítce! Biatlonisté se na MS blýskli

První ze dvou kol Světového poháru v Novém Městě začne ve středu ženskou štafetu. Díky výjimce se může uskutečnit i v současné špatné epidemiologické situaci, i když stejně jako loni bez diváků.

Staronové jméno a senzační novinka! Soukalová prožívá chvíle štěstí

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.