Biatlonová mistryně světa Davidová získala další cenný titul! Inženýrský

18. května 2021 13:20 - Praha

Aktuálně nejlepší česká biatlonistka Markéta Davidová si "doběhla" pro další cenný titul, i když tentokrát k němu nepotřebovala ani běžky. O mistryni světa z Pokljuky je známo, že se vedle biatlonu naplno věnuje i studiu, během kariéry zvládla získat bakalářský titul ze Zoorehabilitace a teď dosáhla na metu ještě vyšší. Je z ní inženýrka!

 

Český biatlon/Petr Slavík

Kdekdo nechápal, jak zvládá skloubit studium na vysoké škole s kariérou profesionální biatlonistky, která je v zimě téměř každý týden na závodech. Markéta Davidová to však zvládala bravurně, v pauzách mezi závody šprtala otázky a psala závěrečné práce.

Na České zemědělské univerzitě nejdříve vystudovala bakalářský obor a teď už má za sebou úspěšně i magisterské státnice ze dvou oborů, z Reprodukční biotechnologie a šlechtění a Výživy zvířat a dietetiky. „Ing. Makula," připsala k fotografii na Instagramu, na které se usmívá od ucha k uchu s úspěšně obhájenou diplomovou prací v rukou.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Markéta Davidová (@makulaa)

I když určitě byla dostatečně naučená, rozhodla si to u zkušební komise ještě trochu pojistit. „Dnešní plán nacpat komisi vyšel," napsala mistryně světa ve vytrvalostním závodě z Pokljuky z letošního roku k fotografii s krabicí plnou dortíků.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Markéta Davidová (@makulaa)

S gratulacemi přispěchala řada jejích fanoušků, ale i týmových kolegů. „Paráda, gratulace," napsal bývalý reprezentant Ondřej Moravec. „Znamená to, že zítra už v plným složení?" narážel na tréninkovou absenci několikanásobný medailista z juniorského mistrovství světa Ondřej Mánek.

Davidová doufá, že se po konci biatlonové kariéry bude moci věnovat nějaké „normální" práci. Je velkou milovnicí koní a ráda by pracovala s nimi. Teď na to má dokonce i štempl.

Mistrovství světa v hokeji 2021

MS v hokeji probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku. Všechny zápasy skupinové části i play off hostí Riga. Česká reprezentace postoupila ze skupiny A ze třetího místa a ve čtvrtfinále hraje s Finskem, které obhajuje zlato. Češi se budou snažit vylepšit čtvrté místo.

bp, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.