Čeští biatlonisté na úvod finále neuspěli! Nejlepší Šlesingr byl až patnáctý, Soukup odstoupil

Chanty-Mansijsk

Po medailových žních na světovém šampionátu v Kontiolahti českým biatlonistům začátek finále Světového poháru v ruském Chanty-Mansijsku vůbec nevyšel. V úvodním sprintu na 10 kilometrů se nejlépe umístil čtrnáctý Michal Šlesingr, trojnásobný medailista z MS ve Finsku Ondřej Moravec obsadil až 38. místo, Michal Krčmář 56. a Tomáš Krupčík 78. Jaroslav Soukup kvůli zdravotním komplikacím závod nedokončil.

Český biatlonista Ondřej Moravec na trati.

Závod ovládl již jistý vítěz Světového poháru a malého glóbu za sprint Martin Fourcade z Francie, druhý skončil domácí Anton Šipulin, třetí pak Němec Benedikt Doll.

Moravec musel jako Šlesingr na dvě trestná kola, ale pomaleji běžel a do sobotní stíhačky vyrazí až z 38. místa a s odstupem minuty a půl za Fourcadem. Šlesingr, který měl po jedné chybě vleže i vstoje, se pokusí stáhnout 52,9 vteřiny.

Šlesingr potvrdil běžeckou formu a měl šestý nejlepší čas. "Opět to byl vysoký běžecký standard," řekl v České televizi trenér mužů Marek Lejsek. Chyby na střelnici byly těsné. "Byly to kalibrové rány, ale nespadly," dodal kouč.

Grafika Šlesingra vystrašila

Při položce vstoje grafika ukázala, že Šlesingr netrefil ani jeden terč. "Malinko mě to vystrašilo. Koukal jsem na to přes celou střelnici a v první chvíli jsem se divil," řekl Lejsek. Až se zpožděním se u Šlesingrsa objevila jednička.

Dvě chyby na střelnici udělali i další tři Češi v závodu. Michal Krčmář nakonec skončil 56., Tomáš Krupčík byl až 78. a do stíhačky nepostoupil.

Jaroslav Soukup, kterého před startem trápil dráždivý kašel, sprint nedokončil. "Bolely ho průdušky a při rozjíždění hlásil, že to není dobrý. Ochladilo se, což mu nepomohlo, a od prvních mezičasů bylo vidět, že mu to nejede. Byli jsme domluveni před startem, že pokud to nepůjde, tak to nedojede," vysvětlil Lejsek.

V pátek mají na programu sprint ženy. O víkendu seriál SP skončí sobotními stíhačkami a nedělními závody s hromadným startem vždy pro 30 nejlepších.