Rubriky:

Biatlon

Startuje biatlonové ME, ve hře jsou medaile i letenky na MS

24. února 2016 08:17 - Praha

Elitní čeští biatlonisté absolvují v Pokljuce soustředění před MS, další reprezentanti ale svedou na evropském šampionátu v ruské Ťumeni vnitřní souboj o dvě nebo tři letenky na Holmenkollen.

 

Český biatlon, Petr Slavík

K dispozici je jedna pro ženy a pro muže možná i dvě, tam bude záležet na aktuálním stavu Tomáše Krupčíka.

„Věřím, že motivace cesty i na světový šampionát pozitivně zafunguje. Pojedou ti, kteří ukážou nejlepší formu. Zejména Soukup, Jislová a Landová by měli mít na to předvést výkony, které je mohou dostat někam na dohled stupňů vítězů. Nechci ale slibovat medaile, na to je biatlon příliš nevyzpytatelný," říká šéftrenér Ondřej Rybář.

Dvojnásobný olympijský medailista ze Soči Jaroslav Soukup upřímně přiznává: „Na Evropu se těším, ale beru to především jako důležitý bod přípravy na MS. Chci, aby forma gradovala v Norsku, ale vím, že mě tam dostane jen dobrý výsledek z Ruska."

ME v biatlonu - česká nominace
Muži:
Jaroslav Soukup
Adam Václavík
Lukáš Kristejn
Matěj Krupčík
Ženy:
Jitka Landová,
Jessica Jislová
Barbora Tomešová
Ludmila Horká
Program:
24. 2. závod smíšených dvojic, mix štafeta
25. 2. 7,5 km žen a 10 km mužů
27. 2. stíhačky žen i mužů
28. 2. 12,5 km žen a 15 km mužů s hromadným startem
Závodí se vždy od 11 a 14 h, přímé přenosy vysílá ČT sport
Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.