Rubriky:

Biatlon

Nové Město zná soupeře pro boj o biatlonové MS. Vyjde to?

7. června 2016 13:21 - Salcburk

Nové Město na Moravě se uchází o mistrovství světa v biatlonu pro roky 2020 a 2021 společně s Oberhofem, Anterselvou a Pokljukou. Pro šampionát 2021 ještě přibyl pátý kandidát, ruské město Ťumeň. Seznam uchazečů dnes zveřejnila Mezinárodní biatlonová unie (IBU) v Salcburku, volby se uskuteční začátkem září.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Novoměstská Vysočina Arena hostila biatlonové mistrovství světa v únoru 2013 a osmidenní soutěže navštívilo 191 tisíc diváků. Letos v prosinci bude týden před Vánoci dějištěm Světového poháru.

O MS se ucházel český svaz i pro rok 2019, ale tehdy si velké naděje na úspěch nedával a pořadatelství získal švédský Östersund. Za rok budou biatlonisté bojovat o světové medaile v rakouském Hochfilzenu a v roce 2018 nahradí šampionát olympijské hry v Pchjongčchangu.

Dějiště pro roky 2020 a 2021 vyberou delegáti kongresu IBU od 1. do 4. září v Kišiněvě.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.