Rubriky:

Biatlon

Biatlonistka Landová vynechá úvod Světového poháru

16. listopadu 2016 17:40 - Vuokatti

V ideálních podmínkách ve finském Vuokatti ladí česká biatlonová reprezentace formu na úvod Světového poháru, který začne o příštím víkendu. Nedaleko polárního kruhu se připravuje šest můžu a pět žen v čele s obhájkyní křišťálového glóbu Gabrielou Koukalovou. Ze stabilní sestavy chybí jen Jitka Landová, která bojuje s únavovým syndromem.

 

(C) Český biatlon, Petr Slavík

"Nechci to zakřiknout, ale všichni jsou zdraví, počasí nám přeje, stejně jako skutečnost, že areál není přeplněný. O střelnici ani o trať se nemusíme s nikým přetahovat," popsal podmínky přípravy pro web českého biatlonu šéftrenér Ondřej Rybář. Reprezentanti se zaměřují na rozvoj rychlosti, střelbu po zátěži v závodním tempu a podstupují kontrolní testy.

Sezóna začne v neděli 27. listopadu ve švédském Östersundu smíšenými štafetami. Připravuje se na ni také nový šéf servisu Tomáš Žídek, jenž nahradil Němce Daniela Müllera, který bude připravovat lyže Bělorusům. "První kolo Světového poháru se vlastně uskuteční u nás doma. Hodně to pro mě znamená," řekl Žídek, jehož manželkou je švédská olympijská vítězka z Turína Anna Carin Olofssonová.

Šestadvacetiletá Landová, členka tří vítězných štafet z předminulé sezóny Světového poháru, zatím s týmem netrénuje. "Jitka je pod dohledem lékařů a může trénovat jen omezeně. Jisté v tuto chvíli je, že první trimestr ve Světovém poháru nebo v IBU Cupu neabsolvuje," přiblížil Rybář.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon