Rubriky:

Biatlon

Koukalová: Kdybych si vytrhla nohy z těla, už bych to na medaili nedojela

17. února 2017 18:20 - Hochvilzen

Myslet po 24 letech na českou medaili ze štafetového závodu žen na biatlonovém mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu bylo opravdu hodně troufalé. Čtvrté místo by reprezentantky braly všemi deseti, ale když pak měli na stupně vítězů tak blizoučko, tak je jen zopakování výsledku ze ZOH 2014 v Soči docela mrzelo.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Finišmanka Gabriela Koukalová přiznala, že když odjížděla po závěrečné čisté střelbě druhá, tak už sama uvěřila, že to Česku cinkne. „Věřila jsem, že si to rozdělíme s Francií," tvrdila Koukalová, která věřila, že medaile prostě nějak urve, i když cítila, že v pomalém sněhu nemají lyže takový skluz, jaký by si přála.

Jenže nejen Dorinová-Habertová, ale i Ukrajinka Pidhrušná se udržely v těsném závěsu za českou hvězdu. Ve sjezdu asi 500 metrů před cílem obě soupeřky Koukalovou v tunelu předjely. „To bylo nepříjemné a zamrzí to. Vidíte, že úspěch je na dosah, a najednou se vám to rozplyne. Nebylo v mých silách to podržet líp," přiznala pro ČTK česká finišmanka.

Podpora lyží nefungovala

Dělala sice, co mohla, ale už nebylo v jejich silách někoho stíhat. „Najednou jsem nabrala ztrátu tolik metrů, že i kdybych si vytrhla nohy z těla, tak je nedojedu. Potřebovala jsem podporu lyží, která teda bohužel vůbec nefungovala, soupeřkám jely o třídu lépe," líčila v České televizi Koukalová.

Při pátém vystoupení na šampionátu už se na ní projevila únava. „Najednou mi ráz na ráz došly síly. V posledním kole se to nasčítalo a už s tím nešlo nic dělat," citovala ČTK Koukalovou, která ale přes náročný program v žádném případě neuvažovala, že by štafetu nejela. „Holky bych v tom nenechala, jsme tým a táhneme za jeden provaz."

V nedělním závodu s hromadným startem, který s ní pojede také krajanka Eva Puskarčíková, bude znovu patřit k favoritkám, zvláště když v této sezóně právě tuto disciplínu při Světovém poháru dojela pokaždé na stupně vítězů. „Těším se moc, ale je to pomíjivé. Jeden den máte energii a druhý ne. Uvidíme, udělám při masáku, co budu umět, a snad vyjde počasí i příprava lyží líp než v pátek odpoledne," přiznala.

Včera v dějišti MS sněžilo a podmínky na trati se rapidně změnily. Správně namazat tak byla trochu loterie a český servis se poprvé za celý šampionát netrefil. „Lyže nejely holkám tak, jak by měly a zejména ve sjezdech to bylo znát. Škoda, že se tak rapidně změnilo počasí," krčil rameny trenér žen Zdeněk Vítek.

kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon