Rubriky:

BMW X3 Games

Soutěžící na vlastní kůži vyzkoušeli možné výhry - parádní auta BMW X3

30. dubna 2011 02:40 - DIVONNE-LES-BAINS

Po dopoledním lyžování ve francouzském Chamonix se účastníci BMW X3 Games v pátek vrátili opět na základnu v Divonne-les-Bains a zde měli poprvé šanci vyzkoušet si cenu pro nejlepší účastníky čtyřdenního klání - samotné vozy BMW X3. Během dvou testů řidičských dovedností se na improvizovaném polygonu poprvé dostal ke slovu také kapitán českého týmu Seznam.cz Igor Salomon.

 

Jirka G. Novák, Sport.cz

Nejprve dostalo dvaapadesát řidičů školení o samotném voze a bezpečnosti při řízení a pak už se šlo rovnou na trať. Zde se závodníci rozdělili do dvou skupin - jedna se vrhla na slalom mezi kužely a druhá hned vedle na překážkovou dráhu. Jak oboje zvládnout jim předvedli zkušení instruktoři BMW.

Zleva David Salomon, Igor Salomon, a Stanislav Šubrt před soutěží v řízení vozu BMWZleva David Salomon, Igor Salomon, a Stanislav Šubrt před soutěží v řízení vozu BMWfoto: Sport.cz/Jirka G. Novák

Při první jízdě ve slalomu předvedl Igor Salomon bezchybný výkon, ovšem bez dostatečné dynamiky a tudíž potřebné rychlosti k dosažení kvalitního času. Ve druhé jízdě se proto nechal od kolegů z týmu vyhecovat k agresivnější jízdě, která ovšem vyústila ke dvěma sraženým kuželům a tudíž šestivteřinové penalizaci. „Za druhou nebojácnou jízdu jej musíme pochválit, ale chyběl nám také kus potřebného štěstí,“ komentoval to Stanislav Šubrt.

Poslední porada před soutěží v řízení vozu BMWPoslední porada před soutěží v řízení vozu BMWfoto: Sport.cz/Jirka G. Novák

Druhým úkolem řidičů bylo projet překážkovou dráhou a navíc se soutěžící museli co nejvíce přiblížit času tří minut a dvaceti vteřin. Takže zatímco Stanislav Šubrt navigoval Igora Salomona k co nejlepšímu projetí dráhy mezi kužely, David Salomon musel v duchu odpočítávat požadovaný čas a v tom poté vůz nasměrovat do cíle.

Stanislav Šubrt naviguje Igora Salomona při řízení vozu BMWStanislav Šubrt naviguje Igora Salomona při řízení vozu BMWfoto: Sport.cz/Jirka G. Novák

Soutěžící nesměli mít žádné hodinky ani mobily, čas zkrátka musel třetí z týmu co nejlépe odhadnout. Český tým Seznam.cz disciplínu dokončil v čase 4:03, tedy v poměrně velké odchylce. Ovšem stejně dopadla i většina ostatních týmů. „Špatný odhad času pro dokončení překážkové dráhy mě mrzí, ale každý den prostě není posvícení. O to více budeme bojovat v posledním dni na horském kole a na jachtě,“ slíbil za všechny David Salomon.

Tým Seznam.cz čeká na správný okamžik k přejetí cílové čáryTým Seznam.cz čeká na správný okamžik k přejetí cílové čáryfoto: Sport.cz/Jirka G. Novák

„V páteční odpoledne se nám lepila smůla na paty, ale ještě si počkáme na oficiální výsledky. Jsme v půlce soutěží, tak je předčasné cokoliv hodnotit,“ řekl za všechny kapitán týmu Igor Salomon. Průběžné výsledky po druhém soutěžním dnu budou bohužel k dispozici znovu zřejmě až někdy v sobotu odpoledne.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Časová osa: BMW X3 Games

Filtr článků - BMW X3 Games