Rubriky:

Bojové sporty

Joshua bude obhajovat tituly proti Povětkinovi

16. července 2018 15:09 - Londýn

Datum je na světě. V sobotu 22. září bude neporažený britský boxer Anthony Joshua obhajovat mistrovské pásy čtyř organizací proti ruskému vyzyvateli Alexandru Povětkinovi. Už dříve bylo jasné, že souboj dvou profesionálů v těžké váze a bývalých olympijských vítězů se na podzim uskuteční ve Wembley.

 

Osmadvacetiletý Joshua vlastní tituly organizací WBA, IBF, WBO i méně významné IBO od březnového vítězství nad Novozélanďanem Josephem Parkerem v Cardiffu. Tehdy vyhrál i 21. souboj v profiringu. O deset let starší Povětkin z 35 zápasů prohrál jediný s bývalým ukrajinským šampiónem Vladimirem Kličkem na podzim 2013.

Termín souboje Joshua vs. Povětkin v pondělí oznámil promotér britské hvězdy Eddie Hearn. Následně, opět v londýnském Wembley, by mělo dojít na dlouho očekávaný sjednocovací duel mezi Joshuou a Američanem Deontayem Wilderem, jenž má v držení titul WBC.

"Už se nemůžu dočkat, až budu zpátky v ringu. Od konce března už uplynula hrozně dlouhá doba. Mám deset týdnů na intenzivní přípravu a ta bude potřeba. Povětkin je velká výzva," řekl Joshua britským médiím.

Natěšený je i ruský boxer. "Utkám se s momentálně nejlepším boxerem na světě a 22. září chci využít příležitosti. Má čtyři pásy a já je všechny chci. Jsem rád, že souboj už má termín i místo," řekl Povětkin.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.