Nekompromisní úder loktem. Na čele má 29 stehů ve tvaru jedničky

12. prosince 2018 16:56 - Praha

Jsou zápasy, na které nikdy nezapomenete a stále je budete mít v hlavě. V případě zápasníka MMA Alexe Oliveiry tento příměr musíte trochu upravit. Po posledním duelu na galavečeru UFC 231, kde prohrál s Gunnarem Nelsonem, musel v Torontu do nemocnice. Tam mu lékař vyšil do čela 29 stehů ve tvaru jedničky.

 

Facebook: Alex Oliveira

Co způsobilo zranění, které si vyžádalo takovou péči? Ostrý loket Nelsona přistál na hlavě a otevřel Brazilci čelo. Za pár sekund byla celá jeho tvář od krve. Následně islandský bojovník soka škrtil a ve druhém kole byl zápas ukončen.

Nelson sice prohrál, ale v prvním kole byl tím, který dokázal několikrát zasáhnout, jenže ve druhém kole se na zemi do dominantní pozice dostal soupeř, který tvrdým a přesným loktem otevřel třicetiletého bojovníka, který má nyní v MMA 19 výher a 6 porážek.

Stejně starý Nelson má 19 vítězství 3 porážky. Kariéru odstartoval skvěle, získal 13 výher v řadě. Z posledních 7 duelů 3 prohrál.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.