Rubriky:

Bojové sporty

Ikonu světového boxu okradli, patrně během titulového zápasu

22. ledna 2019 12:55 - Praha

Připravoval se na zápas, pravděpodobně už byl v ringu a mezitím zloději kradli v jeho domě v Los Angeles. Boxer Manny Pacquiao o víkendu bojoval v ringu s Adrienem Bronerem v Las Vegas, tedy 370 kilometrů vzdušnou čarou od svého domu, který tak byl v době duelu prázdný. Lapkové měli dost prostoru, aby hvězdu okradli.

 

Twitter

Co se přesně ztratilo, to se zatím neví, situaci řeší policie. Ta na problém přišla při rutinní hlídce, když našla otevřené dveře domu v neděli v noci. Vloupání potvrdil pro NBC News také boxerův mluvčí Mike Quinn. Nejde o první případ krádeže, podobný incident řešil Filipínec už před několika lety.

Slavný čtyřicetiletý boxer v sobotu vyhrál a obhájil titul ve velterové váze organizace WBA. Nyní má v profesionální kariéře bilanci 61 výher a 7 porážek. První zápas si připsal už v roce 1995 a stále nekončí. I proto je z něj ikona světového boxu.

Pacquiao je prvním boxerem v historii, který vyhrál deset světových titulů v osmi váhových kategoriích. Na Filipínách se stal dokonce senátorem.

Za svou kariéru vydělal velké peníze, ale dokázal se o ně také podělit. Daroval více než 100 milionů dolarů z vlastního konta na projekty, za kterými stojí 1500 domů postavených pro chudé na Filipínách.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty