Živě

Zvíře? Boxer pokousal soupeře. Hříšník poté prošel uličkou hanby

1. dubna 2019 13:02 - Praha
(Aktualizováno: 1. dubna 2019 13:16)

Britský boxer těžké váhy Kash Ali o víkendu vkročil v Liverpoolu do ringu s Davidem Pricem. Nakonec se z duelu stalo nechutné divadlo. Price vyhrál diskvalifikací, když jej soupeř během zápasu několikrát kousl. Nejdříve si našel rameno, což mu ještě u rozhodčího prošlo, až v pátém kole přišel konec poté, co Ali několikrát hryzl soka do břicha. Po tomto nesportovním chování byl duel ukončen.

 

Lee Smith, Reuters

Když Ali po zápase procházel mezi fanoušky, musela ho bránit ochranka, protože na něj létaly předměty a plné kelímky s pitím. Úplná ulička hanby.

A následoval další trest. Alimu byla pozastavena profesionální licence. Informaci zveřejnila britská Boxing Board of Control. Navíc mu bude patrně ještě uložena pokuta ve výši 20 tisíc liber.

„Nechci se už dělit o ring s takovým zvířetem. Dal jsem pár ran a přišlo mi, že úplně ztratil hlavu," citoval server theguardian.com Priceho.

Kousnutí v boxu není ničím novým. Takto se proslavil také jeden z nejznámnějších boxerů historie. Mike Tyson v roce 1997 ukousl kousek ucha soupeři. Když Evander Holyfield ucítil bolest, vyskočil z klinče bolestí. Následně kamery odhalily proč. Kus pravého ucha mu chyběl a rohovník krvácel.

„Znáte ten okamžik, kdy vám napětím ze zápasu pění krev v žilách a v dané chvíli je to silnější než vaše racionální uvažování. Občas se stáváte někým, kým nejste," vzpomínal před lety Tyson na zápas, který se zapsal do historie boxu jako jeden z nejbizarnějších okamžiků.

Mike Tyson vs. Evander Holyfield - 1997

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.