Rubriky:

Bojové sporty

Nová verze biatlonu? Jistě zírá i bývalá hvězda Koukalová

20. srpna 2019 07:43 - Moskva/Praha

Biatlon pro železné muže, kdy na střelnici padají rány jako z děla. Fanoušci sportu zírají s otevřenou pusou, protože tahle disciplína se jen tak nevidí. Snad možná v Rusku, kde byl také před pár dny k vidění. Jasno mají všichni snad o jediné věci. Tenhle biatlon jen těžko osloví někdejší hvězdu Gabrielu Koukalovou k návratu k závodění. Proč? Podívejte se na našem videu.

Video již není dostupné

sntv

Netradiční soutěž se řídí pravidly biatlonu. Závodí se na okruhu, kde musejí řidiči tanků šikovně manévrovat s těžkými vozidly. A na střelnici následně zkoušejí zasáhnout cíle. A v cíli si pak nejlepší posádky užívají triumfu s vlajkou nad hlavou. Jen sníh chybí, na trati je spíš bláto a bahno, což je pro tuhle disciplínu ideální.

Fandové zimní verze biatlonu teď nejspíš jen kroutí hlavou, co všechno může člověk v touze po vítězství vymyslet. Tankový biatlon byl poprvé k vidění v Rusku v roce 2013, letos do soutěže zasáhlo hned pětadvacet zemí včetně Číny, Vietnamu, Venezuely, Kuby a Zimbabwe. Z vítězství se pak radovalo domácí Rusko.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.