Američanka nedopovala, zakázané látky se jí dostaly do těla při sexu

12. června 2020 11:56 - Praha

Vysvětlení, které překvapilo. Boxerka Virginia Fuchsová byla zbavena dopingového nařčení. Americká antidopingová asociace (USADA) zjistila, že zakázané látky se jí dostaly do těla při sexu s partnerem. Ten měl brát léky, které obsahovaly nepovolené látky. Dvaatřicetiletá sportovkyně se nyní pokusí kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu.

 

Facebook: Ginny Fuchs

Fuchsová se v březnu dozvěděla, že během lednového testu byla pozitivní na zakázané látky. Při zkoumání testů USADA zjistila, že její partner bere produkty, které obsahovaly dvě zakázané látky.

„Byla jsem v naprostém šoku a netušila jsem, odkud zakázané látky pocházejí. Jsem velmi potěšena, že USADA pochopila, jak výjimečný můj případ byl. Byla to pro mě obrovská lekce a nyní, když je konec, se plně soustředím na přípravu na Tokio," citoval Fuchsovou server espon.com.

Fuchsová měla v lednu pozitivní test na letrozol a endurobol. Podle USADA šlo o nepatrné množství, takže se vyhnula trestu. "Podobné případy, stejně jako pozitivní test z kontaminovaného masa, nejsou porušením pravidel," zveřejnil vyjádření šéf USADA Travis Tygart.

Americká reprezentantka získala na mistrovství světa v roce 2018 bronz. V amatérské kariéře si zatím připsala 83 výher a 19 porážek. Pokud by byla uznána vinnou, její kariéra by byla výrazně ohrožena.

„Netušila jsem, že bych mohla být pozitivně testována po intimním kontaktu s jinou osobou. Chci poděkovat USA Boxing za to, že mi věřili a podpořili mě během posledních několika obtížných měsíců," dodala Fuchsová.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.